,

راه های موفقیت در کسب و کار

برای ثروتمند شدن با آراد برندینگ عدد 1 را به 09120463354 ارسال نمایید.

راه های موفقیت در تجارت

برند چیست؟

تعریف برند خیلی زیادتر بین مردم است و هرکسی یک چیزی می گوید. یکی می گوید برند یک لوگوی خوشگل است و یکی می گوید یک هویت قابل بحث و از این جور چیزها مطرح می کنند. اکثر مردم که در مورد برند صبحت می کنند از نظر آنها برند یک سیستم یا تصور مردم عام نسبت به یک محصول یا کالا است. هدف آنها بیشتر در مورد بازارهایی است که نتیجه آن خریدارهای جزء و یا کل به آن توجه می کنند. اما واقعاً ما در آراد به این توجه نمی کنیم و به دنبال این نوع برندها نیستیم، ما به دنبال برندهایی هستیم که یک شخص یا یک سیستم، یک مجموعه، یک شرکت در بازار جهانی یا بازار داخلی به عنوان یک سورس و یک منبع معتبر حضور پیدا کند.

هویت تجاری چیست و چطور آن را بسازیم؟

هدف ما این است که یک تاجر را برند کنیم. یک نفر را تاجر کنیم و آن تاجر را برند کنیم. این برند کردن آن تاجر بر اساس اخلاقیات و نوع رفتار و نوع کارش است، یعنی این که خانم یا آقای فلانی که کار می کند، این فرد به این خاطر در بازار ممتاز بشود که از نوع تجاری و بین تجار و افراد خاص، به خاطر نوع اخلاق، به خاطر تعهدات، سابقه کار و اعتباری که دارد، به خاطر این حسن تجاری و برند پیدا کند و هویتش برایش مهم باشد یعنی آن هویت به نسل های بعد هم انتقال پیدا کند. در بازارهای جهانی ما خیلی وقت ها دیدیم که اسم تجاریشان اسم فامیلیشان است یعنی اسم فامیلی که دارند نسل به نسل انتقال پیدا کرده است. در واقع در آن کالا به عنوان فروشنده خیلی بزرگ مطرح هستند. اگر جایی، کشوری یا محلی برود و کارت خودش یا پاسپورت خودش را بگذارد که بگوید من فلانی هستم یا از نوادگان فلانی هستم و می گویند که چون نوه فلانی هستی ما به راحتی می توانیم با تو کار کنیم چون آدم معتبری هستی، خانواده معتبری داری، پشتوانه معتبری داری، سال های سال است که شما در کسب و کار و تجارت برای خودتان هویت پیدا کردید.

تفاوت مدل برندیگ ما با مدل برندیگ های دیگر

امروز خیلی از دوستانی که دارند با ما کار می کنند، در بازارهای داخلی و جهانی به این سطح از برند سازی رسیدند که کشورهای دیگر، شرکت های دیگر، به آنها پیشنهاد می دهند که ما نماینده شما باشیم، ما برای شما کار کنیم و ما با سیستم شما پیش برویم، اگر تو من را در سیستم خودت قبول کنی به من اعتبار بدی. حالا یک شرکت خارجی است و هزینه های زیادی کرده است اما فقط بخاطر این که شما را معتبر می داند می خواهد وارد این سیستم بشود و با شما کار کند. برند سازی خیلی مهم است اما مدل برندینگ ما با مدل برندینگ های دیگر فرق دارد.

اهمیت لوگو در تجارت

از نظر ما لوگو انقدر مهم نیست، خیلی وقتها من دیدیم یک فردی دارد تعریف می کند که من برندسازی را این می دانم که یک لوگوی خیلی شیک داشته باشی، لوگویت کلا مفهومی باشد، معنای خیلی سنگینی داشته باشد و یک اسم ممتازی داشته باشد، اینها مهم نیست. مگر الان برندهایی که در سطح جهانی دارند کار می کنند و مهمترین هستند اسم و برند آنها برای ما معنا می دهد؟ نه، معنا نمی دهد. برای آنها هم مهم نیست. بارها و بارها دوستانم به من می گویند چه برندی انتخاب کنیم؟ می گویم: هر چی دوست داری، هر اسمی که خوشت بیاید، مهم نیست که معنا بدهد یا ندهد، مهم نیست که معنا و مفهومش سنگین باشد یا نباشد. اینها در برند سازی تو تأثیری ندارد، در آن هدفی که دنبالش هستی تأثیری ندارد، باید دنبال این باشی که نوع رفتارت و مشتریهایت تو را بشناسند و برای تو ارزش قائل باشند، نه فقط به خاطر این که یک شکل یا لوگوی خوشگل طراحی کردی. اینها قابل اندازه گیری نیست که یک نفر در یک کاری، اعتبار و هویت پیدا می کند و از این اعتبار و هویتش برای کسب و کارش می تواند استفاده کند، این ارزش ریالی نیست و این ارزشش به یک شکل ظاهری لوگو و یا به یک اسم خوب نیست بلکه آن تصوری که تجار دیگر نسبت به شما پیدا می کنند مهمترین مسئله است.

اولین قدم برای برند سازی

اما چطوری انجام می شود؟ ما برای شما یک شرایطی ایجاد می کنیم که افرادی که متقاضی این محصول هستند شما را پیدا کنند و وقتی شما را پیدا می کنند با شما ارتباط می گیرند. همین اولین قدم برای برند سازی است اینکه شما را بشناسند. مهمترین قدم این است که شما را بشناسند، شما را ببیند، زیاد ببینند، هر چقدر شما را زیاد ببینند شما بهتر می توانید در برند سازی خودتان موفق باشید و نتایج بهتری بدست بیاورید.

برای ارتباط و دریافت مشاوره از استاد شعبانی می توانید با شماره ذیل تماس حاصل نمایید:
سایت شخصی مهندس شعبانی – قائم مقام گروه شرکت های آراد: www.alirezashabani.com

قائم مقام آراد

فایل صوتی توضیحات استاد شعبانی، قائم مقام گروه شرکت های آراد را می توانید در همین قسمت بشنوید.

 

برای ثروتمند شدن با آراد برندینگ عدد 1 را به 09120463352 ارسال نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید