, , , ,

آموزش سئو نامک (پیوند یکتا) نوشته ها و نماد سایت در وردپرس

سئو نامک

آموزش سئو نامک (پیوند یکتا) نوشته ها و نماد سایت در وردپرس را در این قسمت دنبال می کنیم تا یاد بگیریم که بهینه سازی پیوند یکتا یا همان سئو نامک چگونه انجام می پذیرد و چگونه می توانیم نماد سایت یا FavIcon را بر روی سایت نصب کنیم.

نامک چیست؟

در صورتی که شما از قسمت پیوند یکتا لینک پست هایتان را به نامک فارسی تغییر دهید یا همون (نام نوشته) لینک مطالب ارسالی شما در واقع همان نامکی خواهد بود که شما وارد میکنید.

توجه

در واقع نامک همان عبارتی است که بعد از نوشته شما قرار میگیرد و URL یا لینک خبر شما را می سازد.

برای نمونه شما می خواهید یک خبر منتشر کنید با با عنوان زیر:
از کجا شکلات ارزان قیمت خریداری کنیم؟

نامک شما به شکل زیر به صورت خودکار ساخته می شود.
www.yoursite.ir/از-کجا-شکلات-ارزان-قیمت-خریداری-کنیم؟

آموزش سئو نامک (پیوند یکتا)

همانطور که متوجه شدید، نامک یا همان پیوند یکتا در افزایش بازدید سایت بسیار تاثیر گذار هستند و بایستی به گونه ای لینک نوشته های خود را بسازید که به سادگی قابل فهم باشد و در ذهن و خاطر نیز بماند. بخصوص برای صفحات لندینگ پیج که نقش تبدیل مشتری به پول را دارند.

خب در همین مثال بالا  اگر توجه کرده باشید به خاطر سپردن این عبارت کمی سخت است و همچنین تایپ کردن عبارت فارسی نیز کار را سخت تر هم می کند. مشکل اصلی تر آن است که اگر لینک فارسی را در شبکه های اجتماعی یا حتی افزونه سئو اتو لینکر قرار دهیم، لینک به صورت یک عبارت خرچنگ قورباغه ظاهر میشود که اصلا جالب و جذاب نیست که در این صورت پیشنهاد می کنیم حتما پیوند یکتای خود را معادل سازی کنید و به صورت انگلیسی بنویسید.

حال اگر قرار باشد عنوان “قیمت خرید شکلات ایرانی چقدر است؟” به انگلیسی تبدیل شود باید بنویسیم:

?How much is the chocolate purchase price

یقینا نوشتن معادل انگلیسی و گذر از عبارات خرچنگ قورباغه خیلی بهتر از عبارات فارسی در لینک سازی است. ولی مشکل اصلی که در اینجا باقی می ماند طولانی بودن عبارت است. برای سئو نامک یا بهینه سازی پیوند یکتا پیشنهاد می کنیم که از slug کمک بگیریم.

slug چیست و چه کمکی به سئو نامک می کند؟

slug (اسلاگ) یک اسم یکتا هست که به هر مطلب وردپرس داده میشه و می تونه در url آن مطلب استفاده شود. در واقع اسلاگ همان پیوند یکتا است اما ما با استفاده از اسلاگ می توانیم یک نامک منحصر به فرد و کوتاه تری خلق کنیم.

سئو نامک

فرض کنیم دو مدل پیوند یکتا داشته باشیم:

  1. how-to-drive-traffic-to-your-business-with-press-releases
  2. drive-traffic-business-press-releases

شما کدامیک از این دو را می پسندید؟

اگر پاسخ شما گزینه دوم است، در واقع شما از Slug کوتاه تر بهره گرفته اید.  اگر دقت کنید متوجه خواهید شد که اسلاگ دوم کوتاه شده ی اسلاگ اول است و کلمه جدیدی به آن عبارت اضافه نشده است. مثال زیر یک نمونه غلط از کوتاه سازی اسلاگ است:

عنوان: عکس های هنری از پاسارگاد
اسلاگ: زیبایی پاسارگاد

آیا می توان اسلاگ یا نامک سئو را تغییر داد؟

بگذارید سوال یکی از مخاطبین را با هم بخوانیم:

سلام سایت من گیم بی سی از آمار خوبی یعنی ۴۵۰۰ تا برخوردار بود تا این که پیوند یکتا یا همان نامک رو عوض کردم ورودی گوگلم بسیار پایین آمده و بازدیدم ۱۰۰ تا شده لطفا بگید چه خاکی به سرم بریزم؟

همانطور که متوجه شدید با تغییر نامک بلافاصله خطاهایی در وبمستر ایجاد می شود که با عدم رفع آن خطاها ورودی های گوگل به شدت افت پیدا می کنند و در واقع سایت به حالت پنالتی ارجاع پیدا می کند. چنانچه بخواهیم نامک سئو خود را تغییر دهیم باید از ریدایرکت استفاده کنیم.

توجه

استفاده از نامک درست و برقراری ارتباط نامک و بهینه‌سازی وبسایت را باید جدی بگیرید. این موضوع با کمک افزونه Yoast SEO بهتر درک می‌شود زیرا این افزونه به شما در انتخاب درست آن کمک شایانی خواهد کرد.

قوانین سئو نامک یا پیوند یکتا

از حروف اضافه استفاده نکنید:

استفاده نکردن از کلمات و حروف اضافه، مانند (با ، و ، را ، از) بسیار کار آمد است. سعی کنید از این حروف به هیچ عنوان استفاده نکنید زیرا ارتباط نامک و بهینه‌سازی وبسایت با روش درست باید انجام شود. تعداد کلمات کم در عین حال جامع برای موتورهای جستجو بسیار جذاب است.

بر روی نامک و کلیدواژه کانونی تمرکز کنید:

هرچه نامک و کلید واژه کانونی شما یکسان و مشابه باشد شانس شما برای کسب رتبه بیشتر خواهد بود، بنابراین باید رابطه‌ی بین نامک و کلیدواژه کانونی حفظ شود. 

کوتاه اما بیان‌گر:

طبق تحقیقات صورت گرفته موتورهای جستجو عاشق نامک‌های کوتاه و جامع هستند، آن‌ها باید کوتاه و مفید باشد تا بتوان ارتباط نامک و بهینه‌سازی وبسایت را شکل داد.

خب! حالا وقتش رسیده تا به ارتباط نامک و بهینه‌سازی وبسایت بپردازیم. نامک‌ها را دست کم نگیرید، آن‌ها می‌توانند تاثیری خوبی روی فروش و بازدید شما داشته باشند. اما موقع بهینه سازی نامک نوشته‌های قدیمی دقت کنید تا با خطای ۴۰۴ برخورد نکنید.

نکته

زمانی که آدرس پست یا ساختار پیوند یکتا را عوض می‌کنید، بهتر است از ریدایرکت ۳۰۱ استفاده نمایید.

url فارسی بهتر است یا url انگلیسی

  • کوتاه بودن لینک انگلیسی نسبت به لینک فارسی
  • سئو مناسب url انگلیسی نسبت به url فارسی
  • کاربرپسند بودن آدرس انگلیسی نسبت به آدرس فارسی
  • به خاطر سپردن و تایپ کردن راحت‌تر url انگلیسی نسبت url فارسی
  • ایندکس شدن سریع تر url انگلیسی نسبت به url فارسی

فیلم آموزش سئو نامک (پیوند یکتا) نوشته ها و نماد سایت در وردپرس

جهت دریافت و مشاهده این فیلم آموزشی در خلق نامک و نماد سایت پیشنهاد می کنیم که از طریق لینک زیر اقدام به دریافت آن کنید.

به دنبال کسب ثروت و افزایش درآمد هستید؟

ما دانش و تخصص لازم جهت تحقق این امر را در اختیار شما می گذاریم.
برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.
۰۹۱۲۰۲۸۹۱۷۳instagram