, , ,

تنظیمات پاورقی در سایت های برند سازی شده

تنظیمات پاورقی در سایت چگونه است؟ چگونه می توانیم یک پاورقی حرفه ای از لحاظ سئو بسازیم؟ پاورقی ها چه تاثیری در سئو و بهینه سازی سایت دارند؟ بک لینک در پاورقی چگونه است؟

پاورقی سایت

امروز قصد داریم تا در مورد پاورقی ها صحبت کنیم. پاورقی ها آخرین متن هر سایت هستند که در آن نکته ای کوتاه در مورد وب سایت نوشته می شود. اغلب پاورقی ها به صورت نوشته های متنی هستند که بعضاً کلمه کلیدی آن لینک دار هم می شود. نمونه ای از این پاورقی را در عکس بالا مشاهده می کنید.

تنظیمات پاورقی در سایت های برند سازی شده شامل چه مواردی می شود؟

 1. استفاده از نام سایت در پاورقی
 2. چنانچه نام سایت شما به صورت انگلیسی باشد، بایستی آن را ترجمه کرد در غیر این صورت پیشنهاد می شود خود همان آدرس دامنه شما درج شود.
 3. سعی شود نام سایت خود را در پاورقی لینک دار به صفحه اول سایت کنید.
 4. پاورقی ها باید کوتاه باشند و در یک خط نمایش داده شوند.
 5. استفاده از بک لینک در پاورقی یا همان فوتر اصلا توصیه نمی شود.
 6. پاورقی ها می توانند ۲ بخشی باشند یعنی در ۲ ردیف نمایش داده شوند و هر ردیف می تواند دارای چندین ستون نیز باشد.

چه مواردی را می توان برای تنظیمات پاورقی در سایت اعمال نمود؟

 1. کپی رایت:
  اگر فوتر وب سایت شما فقط یک عنصر دارد این عنصر ممکن است کپی رایت باشد. سال و نماد کپی رایت؛ این مورد بسیار ساده ای است اما از اطلاعات موجود در وب سایت شما در برابر سرقت ادبی محافظت می نماید.
 2. نقشه سایت:
  این لینک یکی از رایج ترین لینک های موجود در فوتر وب سایت است که به یک نقشه سایت html لینک می شود. این لینک به ندرت توسط بازدیدکنندگان کلیک می شود اما مانند نقشه سایت xml ممکن است به موتورهای جستجو در یافتن اطلاعات کمک کند.
 3. حریم خصوصی:
  این لینک یکی از رایج ترین لینک های موجود در فوتر وب سایت است که به یک نقشه سایت html لینک می شود. این لینک به ندرت توسط بازدیدکنندگان کلیک می شود اما مانند نقشه سایت xml ممکن است به موتورهای جستجو در یافتن اطلاعات کمک کند.
 4. قوانین و مقررات:
  قوانین و مقررات کمی با حریم خصوصی متفاوت است. این صفحه قوانینی را شرح می دهد که کاربران در هنگام استفاده از وب سایت با آن ها موافق هستند. اگر وب سایت شما قوانینی دارد که مشاهده آن ها توسط کاربران بسیار ضروری است می توانید این قوانین را در بدنه ی فوتر قرار داده و آن را در تمامی صفحات وب سایت خود نمایش دهید.
  فوتر سایت
 5. تماس با ما:
  بازدیدکنندگان معمولا انتظار دارند که تماس با ما را در منوی اصلی سایت مشاهده نمایند این یک استاندارد طراحی سایت است. همچنین استاندارد دیگری هم وجود دارد که لینک تماس با ما در فوتر وب سایت نمایش داده شود. این گزینه باید به یک صفحه حاوی فرم تماس با ما  لینک شود که کاربران به راحتی بتوانند پیام خود را از طریق آن برای شما ارسال نمایند.
 6. اطلاعات تماس و لینک به نقشه گوگل:
  اطلاعات تماس چیزی است که بازدیدکنندگان انتظار دارند آن را در فوتر وب سایت مشاهده نمایند. همچنین وجود آدرس، شماره تماس و فکس به همراه کد شهر یک راه برای معرفی وب سایت به گوگل است که برای کسب و کار مشتریان محلی بسیار مهم است. قرار دادن نقشه گوگل یک راه مفید و آسان برای یافتن شما توسط کاربران است.
 7. منو:
  گاهی لینک های مهمی در وب سایت وجود دارد که در منوی اصلی جایی برای آن ها ندارید. قرار دادن یک منو در فوتر وب سایت به کاربران کمک می کند تا به لینک هایی دسترسی پیدا کنند که در منوی اصلی به آن ها دسترسی نداشته اند.
  لزومی ندارد که تمامی لینک های منوی اصلی خود را در این منو تکرار کنید شما می توانید در این قسمت لینک های مهم وب سایت خود را با دسته بندی های مناسب قرار دهید.
  تنظیمات پاورقی در سایت
 8. آیکن شبکه های اجتماعی
  ما کاربران شبکه های اجتماعی را دوست داریم ولی دوست نداریم آن ها وب سایت ما را ترک کنند و به فیسبوک، توییتر، تلگرام، آپارات، اینستاگرام، یوتیوب و… بروند. به همین دلیل طراحان وب سایت آیکن شبکه های اجتماعی را در هدر قرار نمی دهند. فوتر بهترین بخش برای نمایش آیکن شبکه های اجتماعی است. ۷۲ درصد از وب سایت ها این آیکن ها را در بخش فوتر وب سایت خود قرار داده اند.
  تنظیمات پاورقی در سایت
 9. ثبت نام ایمیل
  فوتر یک قسمت بسیار رایج برای اشتراک کاربران در وب سایت است. کاربران پس از خواندن یک مقاله به این فکر می کنند که در حال حاضر چه کاری می توانند انجام دهند؟ چه چیزی بهتر از این است که شما آن ها را به عضویت در خبرنامه دعوت کنید؟
  و یا وقتی برای مشاهده فوتر به پایین صفحه مراجعه می کنند با دیدن فرم عضویت به آن ها یاد آوری می شود که می توانند برای دریافت مقالات و یا مطالب بیشتر در خبرنامه ی وب سایت عضو شوند. ۲۴ درصد از وب سایت ها فرم عضویت در خبرنامه را در فوتر قرار داده اند.
  ثبت نام در فوتر سایت
 10. ورود:
  نه همه ی کاربران، ولی برخی از آن ها ممکن است کارمندان، شرکا و یا نمایندگان فروش شما باشند. اگر یک بخش برای قرار دادن گزینه ورود وجود داشته باشد آن بخش فوتر است. این افراد اغلب به وب سایت شما مراجعه می نمایند و دقیقا می دانند آن چیزی که به دنبالش هستند کجای وب سایت شما قرار دارد. گذاشتن یه لینک کوچک ورود در فوتر وب سایت برای آن ها بسیار مناسب است.
  ورود در فوتر سایت
 11. ابزار جستجو:
  اگر کاربر نتواند مطلب مورد نظر خود را در هدر وب سایت، متن و یا در لینک های فوتر پیدا کند به دنبال ابزار جستجو در وب سایت شما می گردد.
  وجود ابزار جستجو در فوتر وب سایت مانند فرم ثبت نام ایمیل رایج نیست. ولی در صورتی که کاربر نتواند مطلب مورد نظر خود را پیدا کند فوتر تنها قسمتی است که او قبل از ترک کردن وب سایت به قصد جستجوی مطلب خود به آن مراجعه خواهد کرد و در این بخش می تواند جستجو را انجام دهد.
  ابزار جستجو در فوتر سایت
 12. نام تجاری:
  تصاویر تاثیر به سزایی در معرفی نام تجاری شما دارند. فوتر بهترین قسمت برای قرار دادن یه نسخه ی جایگزین از علامت تجاری شما و یا استفاده از لوگو به یک شکل دیگر است.
  قرار دادن لوگو در فوتر سایت
 13. ماموریت و اهداف شما:
  لوگو ها خوب هستند ولی چرا نمی توانند به کاربران بگویند هدف شما از کسب و کار چیست؟ فوتر وب سایت بهترین قسمت برای این است که شما مختصری از اهداف خود را بگویید.
  درباره ما در پاورقی سایت
 14. جوایز و گواهینامه ها:
  مشاهده جوایز و گواهینامه ها در وب سایت حس اعتبار و اعتماد بیشتری را در کاربران به وجود می آورد. اگر شما تا به حال موفق به دریافت جوایزی شده اید می توانید لوگو آن را در فوتر وب سایت خود قرار دهید.
 15. مشارکت ها:
  مشارکت با سازمان ها و انجمن ها یک امتیاز محسوب می شود. در صورتی که شما در انجام فعالیت های خود با شرکت ها و انجمن های مختلف در تعامل هستید در صورت تمایل می توانید لوگو مربوط به آن ها را در فوتر وب سایت خود قرار دهید.
 16. سخن مشتریان:
  بد نیست اجازه بدهید مشتریان رضایتمند جمله ای بگویند و آن را در فوتر سایت خود قرار دهید. سعی کنید از جملات تکراری در هر صفحه استفاده نکنید و آن ها در صفحات مرتبط قرار دهید.  بدترین قسمت برای قرار دادن این جملات ساختن صفحه ای اختصاصی برای آن ها است.
  نظرات مشتریان در پاورقی سایت
 17. آخرین مقالات:
  اگر شما به صورت مداوم در حال بروز رسانی مقالات و مطالب جدید در وب سایت هستید می توانید عنوان آخرین مطالب را در فوتر وب سایت خود قرار دهید.
  نمایش آخرین نوشته ها در پاورقی سایت

تمامی موارد اشاره شده در مقاله بالا نکات استانداردی هستند که می توانید با توجه به نحوه ی عملکرد وب سایت خود از آن ها استفاده نمایید.

فیلم آموزشی تنظیمات پاورقی در سایت های برند سازی شده

جهت یادگیری این بخش برای اعمال تنظیمات پاورقی در سایت های برندسازی شده پیشنهاد می کنیم که حتما فیلم آموزشی زیر را با دقت مشاهده کنید و آنها را طبق سلیقه زیبای خود در سایت پیاده سازی کنید تا یک سایت زیبا و حرفه ای داشته باشید. پیشنهاد میکنیم پس از اعمال تغییرات آن را به دوستان خود نیز نشان دهید و از آنها نظر بخواهید.

به دنبال کسب ثروت و افزایش درآمد هستید؟

ما دانش و تخصص لازم جهت تحقق این امر را در اختیار شما می گذاریم.
برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.
۰۹۱۲۰۲۸۹۱۷۳instagram
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *