صادرات با سرمایه کم

صادرات با سرمایه کم چگونه ممکن است؟

جهت مشاوره رایگان شروع به کار با آرادبرندینگ عدد ۲ را به سامانه ۳۰۰۰۲۱۱۹ پیامک نمایید.

صادرات با سرمایه کم چگونه ممکن است؟ بهترین کالا برای صادرات چیست؟ چقدر سرمایه برای صادرات نیاز است؟ به کجا صادر کنیم؟ روش صادرات به عراق و ترکیه با سرمایه کم چگونه است؟

آیا تابحال به این فکر افتاده ای که با سرمایه کم و اندک بتونی میلیونر شوی؟
آیا باور داری خودت رو که بتونی به موفقیت های بزرگ دست پیدا کنی؟

در این قسمت می خواهیم به این موضوع بپردازیم که برای موفقیت باید یک ایده خوب داشت و یک مربی که شما را راهنمایی کند که چگونه می توانید در این امر مهم بخصوص صادرات موفق شد؟
اگر علاقه به دریافت کردن پول به دینار، یورو و حتی دلار دارید باید صادرات کنید و مشتریان صادراتی داشته باشید تا بتوانید حجم درآمدهای خودتان را افزایش دهید.

چگونه صادرات کنیم؟

 1. بازاریابی بین المللی (ورود به بازار بین المللی)
 2. صدور پرفورما (پیش فاکتور)
 3. تهیه و تدارک کالا
 4. بسته بندی کالا صادراتی
 5. تعیین ارزش گمرکی کالا صادراتی
 6. کسب مجوز و رفع موارد قانونی از نهاد های ذیربط و ذیصلاح
 7. اظهار کالا صادراتی به گمرک
 8. عقد قرارداد بیمه ای در صورت بر عهده بودن با صادرکننده
 9. عقد قرارداد با شرکت حمل در صورت عهده دار بودن در حمل کالا صادراتی
 10. دریافت گواهی بازرسی قبل از حمل
 11. دریافت گواهی استاندارد در صورت مورد نیاز بودن گواهی استاندارد برای کالا
 12. صدور فاکتور
 13. اخذ گواهی مبدا در صورت نیاز
 14. ارسال کالا
 15. ارسال اسناد حمل و… با توجه به نوع قرارداد بین المللی

بازاریابی بین المللی ( ورود به بازار بین المللی)

مهمترین گام برای صادرات محصولات به بازارهای خارجی را میتوان بازاریابی بین المللی نام گذاشت، در این مرحله با روند های پیدا کردن مشتری خارجی که در سایر مقالات توضیح داده شده مشتری خود را پیدا کرده و با وی با توجه به فنون مذاکره و اصول اصلی تجارت  شروع به مذاکره کرده و خود را به واردکننده کالا جهت صادرات کالا معرفی کرده و قراردادی صادراتی میبندید. لازم به ذکر است سایت هایی هستند که بدون دخالت مستقیم شما در امر صادرات کالا به شما کمک میکنند تا بتوانید به آسانی کالای خود را صادر کنید.

صدور پرفورما (پیش فاکتور)

یکی از اصلی ترین اسنادی که از طریق آن و بر مبنای آن پرداخت های بین المللی انجام میشود پرفورما می باشد، پرفورما یا همان پیش فاکتور بعد از توافقات بر سر قیمت کالا صادراتی بین صادر کننده و واردکننده و همچنین نوع حمل و شرایط دیگر نهایی شده و از طرف صادر کننده کالا به واردکننده کالا ارسال میشود . نمونه و شرایط و مندرجات مهمی که در صادرات و یا واردات باید رعایت گردد در مقالات دیگر ذکر گردیده است.

تهیه و تدارک کالا صادراتی

کالا صادراتی میتواند تولید و یا تامین گردد، به این معنا که صادر کننده کالا هم میتواند کالا تولیدی خود را صادر کند و هم میتواند تامین کننده کالا های صادراتی گوناگون گردد.

بسته بندی کالا صادراتی

یکی از سوالاتی که ذهن بسیاری از صادرکنندگان را به خود درگیر کرده نوع بسته بندی کالای صادراتی می باشد. بسته بندی صادراتی می تواند در ارزش کالا، سلامت کالا و… تاثیر زیادی داشته باشد چرا که با توجه به حساسیت کالا صادراتی این بسته بندی تفاوت دارد. لازم به ذکر است بسته بندی صادراتی از مواردی میباشد که در پرفورما ذکر می گردد و نوع آن از طرف وارد کننده مشخص می شود.

تعیین ارزش گمرکی

سیف کالا (CIF) یا همان ارزش کالا به علاوه بیمه و همچنین کرایه حمل و نقل کالا صادراتی و کلیه هزینه های افتتاح حساب، پرداخت های ارزی و بروات و سایر هزینه هایی که به آن کالا تا ورود به اولین دفتر گمرکی تعلق می گیرد که از روی پرفورما و اصل فاکتور و سایر اسنادی که صاحب کالا ( صادرکننده، واردکننده) به گمرک تسلیم میکند در ارزش ارزی کالا که از طرف بانک مرکزی اعلام میگردد می باشد.

کسب مجوز و رفع موارد قانونی از نهاد های ذیربط و ذیصلاح

صادرکننده همیشه باید با شناخت خود نسبت به بازار هدف خود حرکت کند، این بدین معناست که صادرکننده باید محدودیت های صادرات کالا به کشور مقصد خود را در نظر بگیرد تا در صادرات خود به مشکلی برخورد نکند، لازم به ذکر است گاه در کشور صادر کننده محدودیت ها و موانع قانونی در خصوص صادرات وجود دارد (همچون موانع بهداشتی، نظامی،فرهنگی و … ) که باید این نکات را رفع نموده و در صدد گرفتن مجوز ها از نهاد های مرتبط و ذیربط برآید.

اظهار کالا صادراتی به گمرک

حمل به گمرک، تاییده گرفتن در خصوص کالا صادراتی، تکمیل اظهارنامه های گمرکی صادراتی، پلمپ کالا صادراتی و تحویل آن به گمرک تمام مراحلیست که در مرحله اظهار کالا صادراتی به گمرک باید انجام داد.

عقد قرارداد بیمه ای در صورت بر عهده بودن با صادرکننده

در صورتی که در قراردادی بین المللی و اینکوترمز ۲۰۱۰ هزینه های بیمه کالا صادراتی بر عهده صادرکننده باشد، صادرکننده کالا با در نظر گرفتن شرایط کالا و همچنین اینکوترمز ۲۰۱۰ و نیز کلوز بیمه (A-B-C) کالا را بیمه می نماید.

عقد قرارداد با شرکت حمل در صورت عهده دار بودن در حمل کالا صادراتی

در این مرحله نیز همچون مرحله بالا مطابق قرارداد بین المللی و همچنین اینکوترمز ۲۰۱۰ هزینه حمل و نقل بین المللی کالا صادراتی نیز بر عهده فردیست که در قرارداد این امر را بر عهده گرفته است، لازم به ذکر است سندی که حمل کننده کالا (Carrier) به صادرکننده کالا می دهند یکی از مهمترین اسنادی می باشد که در تحارت بین المللی وجود دارد چرا که بسته به نوع حمل (زمینی- هوایی – ریلی- دریایی) متفاوت است.

دریافت گواهی بازرسی قبل از حمل

سند بازرسی کالا، سندیست کاملا اختیاری که به درخواست واردکننده کالا صادراتی صادر می شود و هزینه این سند نیز همچون اسناد بالا در قرارداد بین المللی و نه اینکوترمز ۲۰۱۰ مشخص می شود.

دریافت گواهی استاندارد در صورت مورد نیاز بودن گواهی استاندارد برای کالا

گواهی استاندارد زمانی صادر میگردد که کالا صادراتی برای ورود به کشور مقصد نیازمند استاندار اجباری از طرف آن کشور باشدو بدون این گواهی ورود کالا صادراتی به آن کشور با مشکل مواجه میشود. این گواهی را میتوان از طرف شرکت های بازرسی بین المللی دریافت نمود.

صدور فاکتور

در این مرحله بازرگان ( صادرکننده) مطابق با پیش فاکتور خود فاکتوری ممهور و امضا شده صادر میکند.

اخذ گواهی مبدا در صورت نیاز

این گواهی در صورت نیاز صادر میگردد به گونه ای که بازرگان با ارائه برگه پروانه گمرکی، سند بارنامه حمل و اصل فاکتور فروش به اتاق بازرگانی مبدا میتواند این گواهی را دریافت نماید. لازم به ذکر است این سند را میتوان اینترنتی نیز از اتاق بازرگانی تهیه کرد.

ارسال کالا

بعد از طی کردن تمامی مراحل صادرات و انجام هماهنگی ها با حمل کننده کالا صادراتی، حمل کننده کالا را به سمت مقصد بارگیری نموده و حمل می نماید و بارنامه حملی را در اختیار صاحب کالا ( صادرامننده، واردکننده) قرار میدهد.

ارسال اسناد حمل و…  با توجه به نوع قرارداد بین المللی و دریافت مبلغ قرارداد

مرحله پایانی تسلیم اسناد به مرجع معرفی شده( در صورتی که بانک باشد) می باشد و در یافت مبلغ مورد معامله می باشد.

درخواست مشاوره شروع کار

فرم ثبت نام مشاوره شروع کار
6 پاسخ
  • جواد
   جواد گفته:

   بله همینطوره. با اساتید آراد برندینگ یا مشاوران این عزیزان صحبت کنید مشکلتون رو حل می کنند.

   پاسخ
 1. علی
  علی گفته:

  آره سخته ولی با یکم تحقیق و جستجو میشه پیدا کرد. من از اعضای آراد نیستم ولی مطمئنم اساتید و مشاورین آراد میتونن بهت کمک کنن. فقط شروع کن. منم تازه ترس رو گذاشتم کنار.

  پاسخ
 2. سعید
  سعید گفته:

  سلام دوستان برای شروع صادرات و تجارت بین المللی حداقل چقدر سرمایه لازمه و با چه سرمایه‌ای میشه شروع کرد؟

  پاسخ
  • برندسازی اینترنتی با تیم استاد زیارکلائی
   برندسازی اینترنتی با تیم استاد زیارکلائی گفته:

   سلام
   بستگی به محصول شما داره و این سوال شما کلی هست و جزئی نیست. به عنوان مثال اگر کسی بخواهد فقط سایت بگیرد. هزینه ۱ سایت با دامنه دات کام آن ۹۰۰ هزار تومان است. ولی باید بررسی شود که کسب و کار شما به چه مواردی نیاز دارد؟
   در حالت کلی کسب و کارها ۴ بخش دارند:
   ۱- امور مالی
   ۲- منابع انسانی
   ۳- تولید
   ۴- بازرگانی

   هرکدام از این موارد نیز شامل جزئیاتی می شود که بهتر است برای پاسخ دقیق به سوال خود با مشاورین آراد برندینگ ارتباط داشته باشید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *