, ,

لینک شکسته چیست و چه تاثیری در سئو سایت می گذارد؟

لینک شکسته

برای ثروتمند شدن با آراد برندینگ عدد 1 را به 09120463354 ارسال نمایید.

لینک شکسته چیست و چه تاثیری در سئو سایت می گذارد؟ لینک های شکسته از مهمترین بخش های آسیب پذیر در سئو سایت هستند که گوگل به آن حساسیت نشان می دهد و قدرت سایت شما را با کاهش شدیدی روبرو می کند.

لینک شکسته Broken Link چیست؟

لینک های شکسته یا Broken link لینک هایی هستند که یا عمل نمی کنند یا باز نمی شوند. به عبارتی زمانی این لینک ها وجود داشته  ولی اکنون حذف شده اند و شما با کلیک بر روی آنها به مقصد نمی رسید. خزنده های گوگل کار دنبال کردن لینک ها را به عهده دارند و اگر در این میان به لینک شکسته ای بربخورند عمل پیمایش آنها به بن بست رسیده و در نهایت سایت را ضعیف می پندارند. این امر می تواند سئوی سایت را به شدت تحت تأثیر قرار دهد.

لینک شکسته

انواع لینک شکسته

در مجموع دو نوع لینک شکسته وجود دارد که هر یک می تواند اثر مخربی بر روی وب سایت شما داشته باشد:

لینک های شکسته داخلی: هنگامی که شما بر روی یک لینک درون وب سایت خود کلیک می کنید به صفحه دیگری از همان سایت هدایت می شوید. اگر با کلیک کردن آن با خطا مواجه شدید این لینک، لینک شکسته داخلی محسوب می شود.

لینک شکسته خارجی: شما با کلیک بر برخی لینک ها به خارج از سایت کنونی منتقل می شوید که در این راه اگر با خطایی مواجه شدید و به مقصد نرسید این لینک، لینک شکسته خارجی تلقی می شود.

زمانی که عنکبوت گوگل سعی می‌کند این لینک ها را دنبال کند به بن‌بست می‌رسد. از آنجایی که خزنده‌ها (spiders) لینک‌های شکسته شده را تشخیص می دهند، بنابراین کار خزنده‌های موتور جستجو را دچار اختلال می‌کند. در نتیجه دسترسی به سایت را ضعیف تشخیص می‌دهند.

چرا لینک‌های شکسته به سئو سایت آسیب می‌زنند؟

لینک شکستهیکی از فاکتورهایی که موتورهای جستجو در نظر می گیرند دسترسی به یک وب سایت است. وجود لینک های شکسته می تواند به جنبه سئو سایت آسیب وارد کند. اگر خزنده های گوگل سایتی را بازدید کنند و با مقادیر زیادی لینک شکسته مواجه شوند این به معنای یک تابلو ایست است که فرآیند خزنده های گوگل را متوقف کرده و با افزایش زمان برگزاری صفحه خطای ۴۰۴ ظاهر می شود. بنابراین ارزش سایت در چشم خزنده های گوگل کاهش می یابد.
یک بازدید کننده با دیدن این خطا سایت را ترک می کند و این همان چیزی است که در مدت کوتاهی رتبه بندی شما را کاهش می دهد. حال اگر یک وب سایت بزرگ یا تجارت الکترونیک هستید و لینک شکسته دارید نباید اجازه دهید این لینک های شکسته به وب سایت شما صدمه وارد کنند. اگر هم که یک وب سایت کوچک هستید حتی وجود لینکهای شکسته انگشت شمار می‌تواند باعث ایجاد خسارت به شما شود.

علل به وجود آمدن لینکهای شکسته

لینک های شکسته به طریق مختلف ایجاد می شوند که در اینجا به آنها اشاره می شود:

  • مسائل فنی
  • محتوای قدیمی
  • بخش‌های حذف شده از وبسایت (مانند یک دسته‌بندی یا چندین پست)
  • تغییر سیستم مدیریت محتوا (CMS)
  • اضافه شدن صفحات
  • تغییر دامنه

دلایل دیگری هم وجود دارد اما دلایل بالا رایج‌ترین آنها هستند. دیگر باید متوجه شده باشید هر یک لینک شکسته در SEO یک امتیاز منفی محسوب می شود. پس لازم است هیچ لینک شکسته ای در سایت شما موجود نباشد. باید تک تک آنها را یافته و راهی برای رفع آن بیابید. برای پیدا کردن لینک های شکسته و رفع آنها روش های مختلفی وجود دارد که ما در ادامه مطلب به آنها اشاره می کنیم. با ما همراه باشید.

لینک شکسته

با ورود به بخش وبمستر سایت خود از قسمت خطاهای خزنده می توانید این موضوع را ردیابی کنین. همچنین با استفاده از وب سایت brokenlinkcheck.com نیز می توانید لینک های شکسته سایت خود را پیدا کرده و آنها را رفع کنید.

لینک شکسته

اگر می خواهید بدانید که سایت شما لینک شکسته دارد یا خیر می توانید از سیستم چکاپ آراد برندینگ نیز بهره مند شوید. و اگر می خواهید این موارد توسط آراد برایتان رفع و اصلاح شود، می توانید ابتدا درخواست چکاپ کنید تا بعد از بررسی وجود لینک شکسته، هزینه رفع مشکل برایتان برآورد گردد. حدود هزینه رفع خطا لینک شکسته بین ۳۰ الی ۱۰۰ هزار تومان می باشد.

یادداشت

برای کسب اطلاعات بیشتر با واحد پشتیبانی تماس بگیرید: ۰۹۱۲۰۲۸۹۱۷۳

برای ثروتمند شدن با آراد برندینگ عدد 1 را به 09120463352 ارسال نمایید.

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید