, ,

نحوه دریافت پول از مشتریان

دریافت پول نقد

برای ثروتمند شدن با آراد برندینگ عدد 1 را به 09120169513 ارسال نمایید.

یک سوالی خیلی برای شما مطرح است، چطور پول نقد بگیریم؟  اول یک جمله می­گویم بعد توضیحات اضافه می­کنم “بقیه وظیفه­شون هست که به شما پول نقد بدهند”. اول به این باور برسید که دیگران از کار کردن با شما سود می­کنند، خواسته­هایشان رفع می­شود و به آن چیزی که می­خواهند با بهترین شرایط می­رسند پس وظیفه آن­هاست که به شما پول نقد بدهند. اگر طرف حوله می­خواهد در ایران هیچ­کس بهتر از شما به او حوله نمی­دهد، اگر نخود می­خواهد هیچ­کسی از شما حرفه­ای­تر در کار نخود نیست پس باید به شما پول نقد بدهد چرا انقدر ترس دارید؟

چه زمانی از مشتریان پول نقد دریافت کنیم؟

ولی می­روم سراغ توضیحات عقلی. چه زمانی ما می­توانیم از مشتری­مان پول نقد بگیریم؟ این که در صنعت ما پول نقد نمی­دهند، این­که در حوزه ما همه معاملات با چک هست را لطفاً بگذارید کنار. در هیچ حرفه­ای، در هیچ حوزه­ای ما این جملات را نداریم. خوشبختانه در سال ۹۷ به همه شما ثابت شد که اصلاً این جمله که “حوزه ما چکی است” تعریف واقعی ندارد. یک ذره نوسان باعث شد در حوزه­هایی که چک­های ۸ ماه و یک ساله می­گرفتند بازار کاملاً نقد بشود. پس این جملات را از ذهن خودتان بگذارید کنار.

هر زمانی که برای عرضه، برای آن چیزی که دارد فروخته می­شود تقاضا زیاد باشد آن عرضه کننده است که شرایط را تعیین می­کند، می­گوید من نقد می­فروشم. و هر زمانی که برای یک عرضه­ای تقاضا نباشد آن خریدارها هستند که شرایط را تعیین می­کنند. یک مثال ساده بزنم. یک محصولی وجود دارد به نام پژو ۲۰۶، طی سال­های اخیر هیچ فرقی نکرده است، برندش هیچ افزایشی نداشته و هیچ شرایطی در ایران خودرو تغییر نکرده است. مردم در سال ۹۵ و ۹۶ پژو ۲۰۶ را نمی­خریدند، ایران خودرو مجبور بود تحویل روز بدهد، شرایطی بدهد، سود نگیرید و با قیمت ۳۶ میلیون تومان به سختی و با پرداخت­های ۲ ساله و ۵ ساله، با وام­های دولت و هزارتا حرف دیگر بفروشد ولی همان ۲۰۶ چون یکهو مردم به سمت آن هجوم آوردند، ایران خودرو در سال ۹۷ پیش فروش می­کند با قیمت غیر قطعی برای سال ۹۸ یعنی جنسی که تا ۲ سال پیش تحویل روز بود و شرایطی، حالا شده نقد برای سال بعد، این یعنی رابطه عرضه و تقاضا.

برای هر عرضه­ای تقاضا زیاد باشد شما می­توانید پول نقد بگیرید. پس به جای این­که به این فکر کنید که محصول من، صنف من، حوزه من چکی است روی قدرت برند سازی خودتان کار بکنید. کاری بکنید که مشتری­هایتان آنقدر زیاد بشوند که وسط آن­ها کسانی که به شما پول نقد می­دهند انقدری باشد که شما نیازی نباشد به چک فکر بکنید. این یک راه خیلی ساده، عقلی و منطقی است.

اگر دو اتفاق برای شما بیفتد شما پول نقد می­گیرید:
اتفاق اول: برند خوبی باشید، یعنی تعداد مشتری­هایتان زیاد باشد.
اتفاق دوم: بتوانید اعتماد مشتری را خوب جلب بکنید، اعتماد سازی­تان خوب باشد تا مشتری به شما پول بدهد.

یک پارامتر دیگری هم به نام قیمت وجود دارد که دست شما نیست پس در مورد آن صحبت نمی­کنیم. در مورد برند سازی ما خیلی توضیح دادیم. در فایل­های شب­های قبل و شب­های بعد صحبت خواهیم کرد پس نمی­خواهم الان در مورد آن صحبت بکنم، امشب می­خواهم در مورد اعتماد سازی صحبت بکنم، آن هم یک بخشی از اعتماد سازی. اعتماد سازی پارامترهای مختلف داشت، مثل شماره موبایل، پاسخگویی و خیلی پارامترهای دیگر.

دریافت پول نقد

مفهوم رفتار شرکتی

یک چیزی داریم به نام رفتار شرکتی. یکی از مهمترین معضلات کسانی که در آراد فعالیت می­کنند این است که چون یک سیستم قائم به شخص دارند یعنی چی؟ یعنی طرف خودش فعال حوزه حوله است خودش می­آید سایت­هایش را می­گیرد، شماره موبایلش را می­گذارد، فامیل خودش را هم می­نویسد، شماره کارتی هم که می­دهد شماره کارت خودش است. مشتری این­جا می­گوید من با یک فرد در ارتباط هستم پس می­توانم به او بگویم آقای فلانی، حالا فعلاً بار را بفرست به تو پول می­دهم یا نه، به او بگویم یک کمی کمترش کن، ۲۰ درصد چک می­دهم بقیه­اش را نقد می­دهم و شروع می­کند به این مدل صحبت­ها. و شما چون همه­ کاره خودتان هستید، انگار همه چیز خودتان هستید نمی­توانید به او جوابی بدهید. اگر شما به مدیر فروش شرکت کاله یک حرفی بزنید می­گوید قانون شرکت به من اجازه نمی­دهد ولی این­جا همه کاره خود شما هستید. درست است که شما یک تأمین کننده دارید ولی این را که به مشتری خودتان اعلام نکردید، پس مشتری با خودش می­گوید که همه کاره این فرد است می­توانم با او حرف بزنم.

یکی از چیزهایی که به شما خیلی کمک می­کند که بتوانید به راحتی از مشتری پول بگیرید و از زیر خواسته­های غیر معقولش فرار کنید استفاده کردن از اصطلاحی به نام رفتار شرکتی است. شما در رفتار شرکتی چه کاری می­کنید؟ این که خودتان همه کاره هستید را می­گذارید کنار و در اطلاعات تماس اسم برندتان را می­گذارید. مثلاً اگر در حوزه شکلات هستید می­زنید بازرگانی فلان، اسم برندتان را می­گذارید بعد یک فامیلی می­نویسید که این فامیل، این نام با نام شماره کارتی که برای پرداخت به مشتری می­دهید تفاوت دارد. این جا شما می­توانید هر جوابی که دوست داشتید به مشتری بدهید. فرض می­کنم فامیلی که روی سایت گذاشتید رضائیان است، شماره کارتی که به مشتری می­دهید حسینیان است، مشتری می­گوید تخفیف بدهید می­گویید قیمت شرکت است. می­گوید چکی کار بکنید می­گویید حسابداری تا زمانی که پول کامل نشود اجازه خروج بار را نمی­دهد. می­گوید این چه قانونی است؟ مگه همه حوزه شما حوزه چکی نیست؟ می­گویید آقای مشتری من هم با شما موافق هستم ولی آقای حسینیان قانونش است. یعنی یک نفری را دارید که می­توانید به او گیر بدهید و راحت از زیر خواسته­های مشتری فرار بکنید. این رفتار به شما کمک می­کند که خیلی راحت از مشتری پول بگیرید، با چند تا اصطلاح ساده، «حسابداری تأیید نمی­دهد»، «مدیرم اجازه نمی­دهد». شاید در این حالت شما نسبت به حالت قبلی جایگاه پایین­تری داشته باشید چون آن­جا همه کار خودتان بودید ولی در حالتی که رفتار شرکتی را دارید به راحتی می­توانید پول بگیرید و این کار را برای شما خیلی راحت می­کند.

برای این­که تفاوت وجود داشته باشد بین نام روی سایت و نام شماره کارت، می­توانید از شماره کارت­های مثلاً مادرتان، شوهر خواهرتان، دایی­تان، کسی که فامیلش با شما تفاوت دارد و از طرفی به او اعتماد دارید استفاده کنید. یک راه کار دیگر هم دارد ولی معمولاً وقتی من رفتار شرکتی را آموزش می­دهم یک شبهه یا یک حرف خیلی عجیب بوجود می­آید به نام «دروغگویی» که من نمی­دانم از کجا یک سری از دوستان این استدلال را می­آورند ولی نمی­توانم آن راه را به شما آموزش بدهم، لاقل در عموم نمی­توانم آموزش بدهم.

ولی راه دومی هم دارد که شما می­توانید خیلی راحت این ساختار شرکتی را برای خودتان ایجاد بکنید، از همه خواسته­های مشتری­ها در امان باشید و به راحتی پول بگیرید. قطعاً پول دادن به مدیر فروش شرکت کاله، چی­توز، مدیر فروش یک شرکت بزرگ خیلی راحت­تر، خیلی راحت­تر از این است که بخواهیم به مدیرعامل یک شرکت کوچک پول بدهیم. پس تبدیل شوید به مدیر فروش یک برند بزرگ به جای این­که مدیر عامل یک شرکت درپیت باشید. این را درک کنید و الکی فکر نکنید که در آن حالت جایگاه بالاتری دارید.

از رفتار شرکتی اگر درست استفاده کنید پول گرفتن برای شما بسیار ساده می­شود و دیگر دغدغه­ای به نام این­که “مشتری پول نقد نمی­دهد” را نخواهید داشت. سعی می­کنم توضیحات بیشتری را در مورد اعتماد سازی و افزایش مشتری به شما بدهم تا این دغدغه پول نقد از ذهن همه شما پاک بشود.

برای ارتباط و دریافت مشاوره از استاد شعبانی می توانید با شماره ذیل تماس حاصل نمایید:

قائم مقام آراد

فایل صوتی توضیحات استاد شعبانی، قائم مقام گروه شرکت های آراد را می توانید در همین قسمت بشنوید.

برای ثروتمند شدن با آراد برندینگ عدد 1 را به 09120169513 ارسال نمایید.

1 پاسخ
  1. لاله کیانی
    لاله کیانی گفته:

    با سلاااام ودروووود مهندس دقیقا اعمال رفتار شرکتی خیلی موثر مخصوصا اینکه شماره کارت خودمون را اعلام نکنیم. کلا شبیه سازی کنیم یک شرکت خیالی رو در ذهنمون و با مشتری برخورد کنیم خیلی خیلی موثر.سپاس از شما

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید