,

چه محصولی خوب است؟

محصول خوب

عرض سلام و وقت‌بخیر خدمت همه‌ی فعالان اقتصادی عزیز. امیدوارم که حالتان خوب باشد. امیدوارم شنبه خوبی را شروع کرده باشید.

احتملا دیشب تا دیروقت داشتید تخمه و شیرینی و میوه می‌خوردید. بعید می‌دانم که کسی در جمع شما پسته خورده باشد. اما اگر هم پسته خورده‌اید نوش جانتان. در مجموعه امیدوارم که شب یلدا به شما خوش گذشته باشد.

فکر می‌کنم هفته پیش بود که یک فایل درباره آراد و اینکه یک فرصت خیلی خوب است گذاشته بودم. خاطره‌ای برایتان تعریف کردم که به دو جلسه پشت سر هم رفتم، یکی با آدم‌های باتجربه و یکی هم با تازه‌کارها. خیلی برایم جالب بود. نصف آدم‌های باتجربه‌ای که با آن‌ها جلسه داشتم و تقریبا در تمام طول جلسه می‌گفتند نمی‌شود، پنج‌شنبه برای اینکه مطمئن شوند که می‌شود یا نه به جلسه آمده بودند. اما گروه دوم که تازه‌کار بودند اصلا نیامده بودند. واقعا این جمله که می‌گویند ((قدر زر زرگر شناسد)) حقیقت محض است. آن‌هایی که سال‌ها کار تجارت می‌کردند با شنیدن حرف‌های ما تعجب کردند و تا دفتر ما آمدند. اما کسانی که این را نکرده‌اند اصلا تعحب نمی‌کنند چون فکر می‌کنند که چیز بسیار ساده و بدیهی است. به شما توصیه می‌کنم که حتما از این فرصت‌ها استفاده کنید. این فرصت‌های اقتصادی بسیار کم هستند و واقعا بعید است که دوباره برایتان پیش بیاید. این را مدنظر داشته باشید.

زیاد می‌پرسید که چه محصولی خوب است؟ و چه محصولی بد است؟ یا دوستانی که دارند در این حوزه کار می‌کنند گاهی اوقات می‌گویند حوزه کاری ما خوب نیست، عوض کنیم. ما اصلا چنین جملاتی نداریم. ما آدم خوب و آدم بد داریم؛ تاجر موفق و تاجر ناموفق داریم. اما حوزه خوب و بد نداریم. اگر امروز در حوزه‌ای هستید که نمی‌توانید از آن پول درآورید مشکل از خود شما است. به جای عوض کردن حوزه کارتان را درست کنید. چون به این ترتیب شما از حوزه بعدی هم پولی درنمی‌آورید.

اگر می‌خواهید شروع کنید اینقدر بررسی نکنید که موادغذایی بهتر است یا صنعتی. مردم کدام یک را بیشتر استفاده می‌کنند؟ وقتی شما وارد تجارت آن هم در بسیتر اینترنت می‌شوید، روز اول با سایت فارسی یک جامعه ۱۵۰ میلیون نفری را تحت پوشش قرار می‌دهید. پس محدودیت اصلا در اینترنت تعریف نمی‌شود. پس اینقدر الکی بررسی نکنید. گاهی وقت‌ها چیزهایی از دوستان می‌شنوم که تعجب می‌کنم و می‌گویم خدایا این آنالیزها از کجا می‌آید! به جای این آنالیزها و بررسی‌های پوچ و عجیب و غریب کارتان را بکنید، پول درآورید و شرایط آخر سالتان را خوب کنید.

هنوز هم به این حرفم اعتقاد دارم که ۹۷ بهترین سال اقتصادی است. چون تقریبا همه دارند حذف می‌شوند. چند روز پیش یک آماری شنیدم. می‌گفت در سال ۹۵ در شهر کاشان ۶۸۰ مرکز تولیدی فرش و موکت وجود داشت و در سال ۹۷ تنها ۲۰ و چند تای آن‌ها فعال هستند. همه دارند جمع می‌کنند پس فضا دارد باز می‌شود. اگر می‌خواهید پول درآورید به خودتان تکانی بدهید.

برای ارتباط و دریافت مشاوره از استاد شعبانی می توانید با شماره ذیل تماس حاصل نمایید:

قائم مقام آراد

فایل صوتی توضیحات استاد شعبانی، قائم مقام گروه شرکت های آراد را می توانید در همین قسمت بشنوید.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *