, , , ,

پول بهتر است یا آمار؟

دیروز یادم رفت فرارسیدن ماه مهر را به دانشجوها تبریک بگویم. دوباره دوران زیبای دانشجویی‌، کسب علم و دانش، کمک به رشد جامعه و کمک به ایرانی پویا، ایرانی آباد و ایرانی سرفراز آغاز شد. این روز را به همه‌ی دانشجوها تبریک می‌گویم. فکر می‌کنم به هیچ کسی تبریک نگفته‌ام.

اگر بخواهم به دانشجوها تبریک بگویم باید به همه‌ی کسانی تبریک بگویم که منتظر پاس‌کردن آمار محوطه هستند. همه آن‌هایی که منتظر … بگذریم. بروید جزوه بگیرید. به ما چکار دارید! به هر حال، فرارسیدن ماه مهر، سر کار رفتن تان، بیگاری کردن، گرفتن وقت تان و پول گرفتن از شما بابت آن، بابت دادن اطلاعات فیک، دادن اطلاعات به درد نخور و پرکردن مغزهاتون با چیزهای کاملا بی‌خود را تبریک می‌گویم و امیدوارم از دانشگاه رفتن تان لذت ببرید. همانطوری که گذشتگان لذت برده‌اند و آیندگان نیز خواهند برد.

همه آن روشن‌فکرهایی که می‌خواهند به من بگویند چرا خودتان درس خوانده‌اید، چه ربطی دارد؟! اشتباه کردم! هر چند جواب دقیق‌تری دارم و امروز نمی‌دهم،

ولی بسیار واضح می‌گویم دانشگاه رفتن اشتباه است حتی اگر من این کار را انجام بدهم. قرار نیست اگر من کاری را کردم، آن کار حتما درست باشد. ما هم خطا می‌کنیم. شما هم خطا می‌کنید. خطای ما شاید از روی جهل بوده، ولی خطای امروز شما آگاهانه است و خودتان انتخاب کردید که این خطا را انجام بدهید. از این موضوع بگذریم. تفکرات ما نسبت به دانشگاه کاملا واضح است.

دیروز در وویس گفتم که وضع مالی‌ها خوب شده است و دوستان از افزایش درآمدهایشان صحبت می‌کنند. واکنش به این جمله من دوگانه بود. بعضی‌ها تأییدکردند و بابت انرژی‌های هر روز من که واقعا باعث شده دوام بیارن و الان پول بیشتری در بیاورند تشکر کردند. ولی عده‌ای هم گفتند نه. چه کسی گفته است! ما باز هم پول در نمی‌آوریم. بسیار جالب بود. وقتی کار آن‌ها را بررسی کردم به یاد یک جک قدیمی افتادم.

می‌گویند شخصی به حرم امام رضا (ع) رفت و گفت یا امام رضا، کاری کن که در قرعه‌کشی بانک برنده شوم. قرعه‌کشی بانک انجام شد و این شخص برنده نشد. دوباره برای مرحله بعد رفت و گفت یا امام رضا این دفعه دیگر برنده شوم. دوباره قرعه‌کشی بانک انجام شد و او برنده نشد. دفعه سوم رفت و گفت یا امام رضا اگر این دفعه برنده نشوم دیگر به حرم نمی‌آیم. شب امام رضا (ع) به خواب او رفت و گفت آخر یک حساب در بانک باز کن تا برنده شوی!

بعضی از دوستان می‌گویند چرا پول در نمی‌آوریم. وقتی بررسی می‌کنیم می‌بینیم کلا یک یا دو سایت دارند و طی ۶ ماه اخیر مثلا کلا ۲۰ مطلب نوشته‌اند و توقع دارند با ۲۰ مطلب پول درآورند. تنها ۲۰-۳۰ مطلب طی ۶ ماه نوشته‌اند. اگر میانگین زمان کار آن‌ها را بگیرید به ۵ دقیقه در روز نمی‌رسد. با ۵ دقیقه کار در روز توقع پول هم دارند. عصای موسی دست شما نیست که به خاک بزنید طلا بشود. شما قرار است کار کنید. در قبال کارتان خدا به شما روزی بدهد. ولش کنید. در قبال کارتان پول به دست بیاورید. امر کاملا واضحی است. امر بسیار طبیعی و دو دو تا چهارتایی است. وقتی مطلب نمی‌نویسید، وقتی سایت ندارید، قرار است پول چگونه به شما برسد؟ قرار است از آسمان برایتان پایین بیفتد؟ یا منتظرید گنجی پیدا کنید؟ از این تفکرات عجیب و غریب بیرون بیایید. برای پول درآوردن باید کار کرد. بدون کار هیچ‌کس پول در نمی‌آورد. همه آن‌هایی که گفتند ۱۵ تومان، ۱۰ تومان یا ۲۰ تومان درمی‌آورند، مشغول فعالیتی هستند. هیچ‌کدامشان بیکار ننشسته‌اند. پس اگر پول می‌خواهید باید کار کنید. قطعا با کارکردن پول بدست می‌آورید.

نکته

نابرده رنج گنج میسر نمی شود

من شنبه تا چهارشنبه می‌گویم مگر می‌شود. پنج‌شنبه‌ها می‌نشینیم بررسی می‌کنیم که چطور بشود.

جلسات پنج‌شنبه با جلسات شنبه تا چهارشنبه بسیار متفاوت است. شنبه تا چهارشنبه همه تازه‌وارد هستند، همه از دل جامعه می‌آیند، همه مثل کسانی هستند که دارند به وویس الان من گوش می‌دهند ولی تکان نمی‌خورند. آن‌ها می‌گویند مگر می‌شود؟ با هر کسی که صحبت می‌کنم می‌گوید چطور در اینترنت به ما پول بدهند؟ چرا مشتری ندیده به ما پول بدهد؟ از کجا معلوم که این حوزه جواب می‌دهد؟ ولی آن‌هایی که برایشان اتفاق افتاده است می‌گویند حالا چطور آن را بیشتر کنیم؟ چطور راحت‌تر کار کنیم؟ پنج‌شنبه‌ها طرف دارد پول درمی‌آورد و می‌گوید حالا چطور بیشتر پول در بیاورم و این بسیار متفاوت است.
واقعا فکر می‌کنم که اگر جلسات پنج‌شنبه نباشد، دو سه هفته دیگر کار را تعطیل می‌کنم. آنقدر که جامعه به ما انرژی منفی می‌دهد.

خود را از دل جامعه جدا کنید. این را واقعا جدی به شما می‌گویم. اگر می‌توانید در بدنه آراد با بچه‌ها دوست شوید. اگر هم نمی‌توانید فقط پنج‌شنبه‌ها به آراد بیایید و در طول هفته با هیچ‌کس در ارتباط نباشید، چون واقعا فاز جامعه منفی است و شما در این فاز منفی غرق خواهید شد. پس خودتان را جدا کنید. امیدوارم همه کسانی که می‌خواهند پول دربیاورند -توهم نزده‌اند و می‌خواهند- کار کنند و پول دربیاورند.

به عنوان آخرین تذکر هم اینکه دانشجوهای دوست‌داشتنی وقت تان را تلف نکنید.

فایل صوتی توضیحات استاد شعبانی، قائم مقام گروه شرکت های آراد را می توانید در همین قسمت بشنوید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *