, , ,

هدف از تجارت چیست؟

هدف از تجارت

هدف از تجارت چیست؟ هدف شما از تجارت چیست؟ هدف از زندگی، اهدافی که در طول روز دارید چه چیزهایی هستند؟ چه اهدافی باید داشته باشیم؟ چرا در مورد هدف حرف میزنیم؟ چرا هدف مهم است؟
این ها مجموع سوالاتی هستند که برای پیروزی و موفقیت خیلی مهم هستند و با داشتن آن می توان در جاده موفقیت قدم برداشت و با عوامل خارجی جنگید و به راه خود ادامه داد. در این بخش می خواهیم باهم به این موضوع بپردازیم که برای موفقیت باید چه باورهایی را در خود شکل دهیم؟

هدف چیست؟

هدف چیستهدف خواسته دقیق و روشن و وضعیتی است که می ‌خواهید در آینده داشته باشید که مدام ذهن شما را برای رسیدن به آن درگیر خود می کند. هدف، همان خواسته ای ‌است که می‌خواهید به آن برسید یعنی رسیدن به آن‌ چه می خواهید و می ‌توانید باشید. هدف همان تصاویر خوبی ‌است که در ذهن، از خود و زندگی آینده خود ساخته‌اید. هدف همان نتیجه ای ‌است که در اثر برنامه ریزی، تلاش و پشتکار شما به دست می ‌آید. رسیدن به هدف یعنی واقعیت بخشیدن به رویاها.

اگر شما وارد یک آژانس هواپیمایی شوید و از آنها بخواهید برای شما بلیط صادر کنند اما مقصد را ندانید هیچ گاه این کار را نمی کنند چون مقصد و هدف شما مشخص نیست هدف باید دقیقاً مشخص باشد که شما در چه تاریخی به چه کشوری می خواهید سفر کنید.

چرا داشتن هدف در زندگی این قدر مهم است؟

داشتن هدف ضروری است چون حرکت بدون هدف معنایی ندارد. چرا باید بدون هدف حرکت کنید؟ وقتی هدف ندارید در چه راهی قدم خواهید گذاشت؟ مگر فرقی هم می‌ کند که در چه راهی قدم بگذارید؟ اگر هدف نداشته باشید تمام عمرتان را صرف رویا‌پرداز‌ی‌ های بیهوده خواهید کرد.

شما باید به این سوالات مهم در زندگیتان جواب دهید:

  • هدف من چیست؟
  • من چه اهداف کوچک و بزرگی در زندگی دارم؟
  • به کدام یک از هدف هایم رسیدم و به کدام نرسیده ام؟
  • چرا به بعضی هدف هایم نرسیده ام؟
  • آیا به خاطر سهل انگاری من بوده است؟
  • چگونه به اهدافم در آینده برسم؟
  • چگونه برنامه ریزی کنم؟

هدف از تجارت

یک کشتی را در دریا در نظر بگیرید اگر این کشتی مقصد مشخصی داشته باشد و بداند به کدام سمت می خواهد برود دقیقاً به همان سمتی که می خواهد، حرکت می کند. حتی اگر بادهایی مخالف جهت حرکت آن بوزند کشتی همچنان به راه خود ادامه می دهد، چرا؟ زیرا مقصد از قبل مشخص است. اما اگر یک کشتی بدون مقصد خاصی در دریا به راه بیفتد بادها آن را به هر سمتی و سویی که بخواهند می کشانند و اختیار کشتی به دست بادهای دریا می افتند.

این مثال در مورد آدم ها هم همین طور است. خیلی افراد بدون هیچ هدفی زندگی می کنند و اگر از آنها بپرسید برنامه فردایشان چیست، می گویند: نمی دانم، حالا تا فردا خدا بزرگه، اصلاً تا فردا کی مرده کی زنده. یا اگر بپرسید بعد از اتمام تحصیلات می خواهید چکاری را شروع کنید می گویند: هر کاری پیش بیاد، باید ببینم چی میشه.

عزیزان این را بدانید اگر نتوانید وضعیت خود را در آینده مشخص کنید،‌ ناچار محیط اطرافتان، وضعیت را به شما تحمیل می‌ کند و مثل کشتی بدون مقصدی می شوید که در دریای پر تلاطم اختیارش به دست بادهای موافق و مخالف می افتد پس چه بهتر که بدانیم هدف ما چیست؟

واقعیت این است که بیشتر مردم هدف زندگی خودشان را نمی دانند. به همین دلیل زندگیشان با شانس و تصادف پیش می رود، به چیزهایی می رسند که برایشان اتفاق بیفتد به جای اینکه خودشان آن اتفاق ها را ایجاد کنند.

آیا می دانستید

تعیین هدف به افراد کمک می کند مطمئن شوند اعمالی که روزانه انجام می دهند به آنچه که نهایتاً در زندگی خود می خواهند منتهی می شود. این باعث می شود بتوانند سرنوشت زندگیشان را خود رقم بزنند.

این ها مثال های عادی از هدف از زندگی های روزمره بود. حال می خواهیم وارد اقتصاد و تجارت و پول های بزرگ شویم. در آنجا هم هدف مهم است.

هدف از تجارت چیست؟

در ادامه استاد نظام پرور به ما خواهند گفت که هدف چیست و چرا باید برای ثروتمند شدن اهداف بزرگی در سر داشت؟ فواید داشتن هدف چیست و چگونه باید هدف تجاری و اقتصادی داشته باشیم؟ اهمیت و ضرورت هدف گذاری در تجارت چیست و کلی سوال دیگر که با آنها آشنا خواهید شد. جهت دریافت رایگان این فایل صوتی بر روی دکمه زیر کلیک کنید.