,

افزایش فروش در آخرین ماه سال ۹۷

یک دوره خیلی مهم استارت خورد، همه حواشی کشور دیگر تمام است، اگر در این یک هفته آینده، ما نوسان ارز نداشته باشیم و بازار از نظر قیمت طلا، سکه و دلار ثبات داشته باشد، آن اتفاقات مثبتی که می­خواهیم شب عید می­افتد؛ اگر نه، یعنی اگر از فردا قرار باشد دوباره دلار بالا و پایین بشود، کشور تا آخر سال تعطیل است. از آنجایی که این اتفاق دوم را اصلاً محتمل نمی­بینم و معتقدم هیچ اتفاقی برای قیمت دلار نمی­افتد همان برنامه اولم را می­خواهم پیش ببرم. یک انرژی خیلی مثبت بگیرید، خیلی فول انرژی بشوید و تلاش کنید چون این یک ماه آخر وقت فروختن است.

شما دو گروه هستید:

  • گروه اول: کسانی که از خرداد امسال به قبل استارت زده بودند، این گروه مشتری داشتند، قبلاً هم فروختند و از این به بعد هم خیلی خوب می­فروشند. دارند پول در می­آورند و انرژیشان سر جایش است. برای این گروه اصلاً مهم نیست که وضعیت سایت­شان چطور است؟ این­ها پول در می­آورند. دیشب یکی از بچه­ها می­گفت با این­که به یک دلایلی سایت­های من یک ذره افت کرده است ولی از روش­های قبلی­ آن هنوز دارم پول در می­آورم. پس وضعیت این گروه خوب است.
  • گروه سوم: گروهی هستند که تازه از امروز استارت می­زنند. این گروه هم تا یکی دو ماه دیگر سایت­هایشان بالا می­آید، به بازار خوب بعد از عید می­خورند و به راحتی پول در می­آورند، نه نا امید می­شوند و نه استرس دارند. یک گروه استرس دارند، یک گروه یک ذره امیدهایشان کمرنگ شده است. این گروه کسانی هستند که تابستان با ما استارت می­زنند، این­ها تا رشد کردند و سایت­هایشان خواست جایگاه بگیرد به آبان و آذر خوردند، ماه­های آبان و آذر رکود بازار بود و در رکود خرید و فروش نمی­شود. بچه­های قدیمی همه که می­فروشند از مشتری­های قبلی خودشان دارند پول می­گیرند، مشتری جدید سخت پیدا می­شود. به هر حال آن­ها پول خودشان را دارند، کم یا زیاد، به هر حال پول دارند. این گروه چون فروش­هایشان شروع نشد الان یک مقدار استرس دارند، به آن­ها توصیه می­کنم این یکی دو ماه شل نشوند، این یکی دو ماه را زور بزنند، نتیجه آن را خواهند دید. به اندازه­ای که می­خواستند، آخر فرودین پول در آوردند یعنی به اندازه آن چهار ماهی هم که در نیاوردند در این دو ماه می­توانند در بیاورند پس فول انرژی واسه پول در آوردن بشوید.

از امروز یعنی ۲۳ بهمن، یک روز خاص در برنامه خودتان بگذارید و یک انرژی کامل به سیستم کاری­تان تزریق کنید و پول در بیاورید. اگر دانشجو باشید، آخر سال هیچ کاری ندارید، اگر جای دیگری مشغول به کار هستید، معمولاً آخر سال خبری نیست، فقط کافی است درگیر حواشی آخر سال نشوید. یعنی خداییش شما دیگر به فکر این چیزها نیفتید ­که لباس چی بخرم؟ برای آخر سال کجای خانه­ام را عوض کنم یا چه چیز خانه را نو کنم؟ کافی است همین یک اشتباه را نکنید و زندگی خودتان را پیش ببرید خیلی شرایط خوبی را تجربه خواهید کرد.

دیشب هم یک فایل گذاشتم در مورد این­که چه بکنیم که مشتری­ها آخر سال از خودمان خرید بکنند و جای دیگری نروند. همه تمرکز خودتان را روی کارتان بگذارید، روی این­که چطور مشتری­ها را برای خودتان نگهدارید و خیلی با تمرکز کارهایتان را پیش ببرید. همه استدلال­هایتان، همه نا امیدی­هایتان را، همه نمی­شودهای­تان را کنار بگذارید و این دو ماه چشم­تان را روی همه چیز ببندید و فقط کار کنید. به شما قول می­دهم انقدری در می­آورید که یادتان برود در یک ماه­هایی اصلاً پول در نمی­آمده. بعید می­دانم که تا آخر سال اتفاق خاصی بیفتد، یک سال آرامی را سپری می­کنیم، یک فروردین خوبی را تجربه می­کنید و اردیبهشت که طبیعی است بازار افت می­کند، اگر این دو سه ماه را دوام بیاورید یک برند خیلی خوب برای سال­های بعد خواهید شد. چون هنوز هم خیلی از شرکت­ها دارند جمع می­کنند، تقاضاها نابود نمی­شود بلکه عرضه­ کننده­ها کم می­شوند و این یعنی رشد و سود عرضه کننده­هایی که برای سال ۹۸ دوام می­آورند.

از امروز پر انرژی باشید، یک روز جدید، برنامه جدید و یک استراتژی جدید را استارت بزنید؛ چون آخر سال برای ما خیلی اهمیت دارد. موفق و مؤید باشید. یا علی. خدا نگهدار.

برای ارتباط و دریافت مشاوره از استاد شعبانی می توانید با شماره ذیل تماس حاصل نمایید:
سایت شخصی مهندس شعبانی – قائم مقام گروه شرکت های آراد: www.alirezashabani.com

قائم مقام آراد

فایل صوتی توضیحات استاد شعبانی، قائم مقام گروه شرکت های آراد را می توانید در همین قسمت بشنوید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید