انتخاب محصول

مهمترین پارامترها در انتخاب محصول

جهت مشاوره رایگان شروع به کار با آرادبرندینگ عدد ۲ را به سامانه ۳۰۰۰۲۱۱۹ پیامک نمایید.

یکی از سوالاتی که خیلی می­پرسید، مخصوصاً کسانی که هنوز کارشان را شروع نکردند این است که  بهترین محصول برای تجارت چه محصولی است؟ محصولاتی که مصرفشان زیاد است بهتر هستند نسبت به بقیه محصولات؟ محصولات خوراکی آیا نسبت به بقیه محصولات بهتر هستند؟ چون مردم تحت هر شرایطی مجبور هستند غذا را بخورند اما  می­توانند از یک سری تفریحاتشان کم بکنند. بهترین محصول چیست؟ اگر از ۱۰۰ نفر سوال کنید حتماً ۱۰۰ تا فرمول متفاوت می­شنوید که بهترین محصول فلان محصول است و هر کسی هم واسه خودش یک سری استدلال­ها دارد. استفاده عموم، نیاز بودن، حذف نشدن در بازه­های زمانی مختلف، وارداتی نبودن، تولید زیاد داشتن و یا پارامترهای دیگر.

پارامترهای انتخاب محصول

شما هر پارامتری را که بخواهید در نظر بگیرید می­شود برای آن مثال نقض پیدا کرد. پس این فرمول­ها را محاسبه نکنید، دنبالش نروید و خیلی هم به آن اهمیت ندهید. اگر می­خواهید در تجارت با مجموعه آراد همکاری بکنید خیلی تفاوت دارد با سایر روش­های تجارت. شما در سایر روش­های تجارت وقتی می­خواهید محصول انتخاب کنید باید اول از همه به مشتری آن فکر کنید. آیا مشتری دارد؟ من می­توانم واسه آن مشتری پیدا کنم؟ اما وقتی با آراد همکاری می­کنید تقریباً خیالتان راحت است که من مشتری را دارم حالا بروم محصولی را برای تجارتم انتخاب کنم که اگر مشتری داشتم، که اگر پول نقد به من داد من بتوانم برایش تأمین کنم.

انتخاب محصول

اگر از من بپرسند مهمترین پارامتر در انتخاب محصول چیست؟ می­گویم تأمین کننده داشتن مهمترین پارامتر است. شما باید بتوانید آن محصول را در صورتی که از شما خواستند، در صورتی که به شما پول نقد دادند، تأمین بکنید. برای پیدا کردن تأمین کننده چند تا راه دارید:

فکر کنید در اطرافیانتان چه شغل­هایی وجود دارد؟ چه تولید کنندگانی وجود دارند؟ از چه کسانی می­توانید کمک بگیرید؟ یک قانون نتورکرها داشتند که این قانونشان درست بود، همان روز اول می­آمدند و تمام آشنایانشان را روی کاغذ یادداشت می­کردند، شما هم حتماً همین کار را بکنید از بین آنها حتماً تأمین کننده پیدا می­کنید. اصلاً نگران نباشید.

اگر در آشنایانتان پیدا نکردید، بروید سراغ ظرفیت­های شهرتان. به طور مثال من اهل خراسانم، زعفران و زرشک جزو ظرفیت­های استانم است، رب گوجه در استان من زیاد تولید می­شود و سایر محصولات کشاورزی یا صنایع دستی که مخصوص شهر خودم باشد، این یک ظرفیت می­شود که بر اساس شهر خودتان انتخاب کنید. یک ظرفیت شهرک­های صنعتی استان و شهرتان است. ببینید که در شهر شما، در استان شما چی تولید می­شود؟ مثلاً من اصفهان هستم شهرک صنعتی اصفهان را چک می­کنم. من در شهر تبریز هستم، شهرک صنعتی تبریز را چک می­کنم. پس یکی از پارامترهایی که می­تواند به من کمک کند شهرک­های صنعتی است.

در شهرهای بزرگ می­توانم از نمایشگاه­ها هم استفاده کنم. وقتی یک نمایشگاهی برگزار می­شود به نمایشگاه می­روم و تولید کننده­ها را آنجا پیدا می­کنم. به جز تهران و اطرافیانش که استثناء هستند و هر حوزه­ای که بخواهند چون تهران ثلث اقتصاد ایران است به راحتی پیدا می­کنند بقیه شهرها بهتر است محصولی را انتخاب کنند که همان روز اول بدانند رأس آن کجاست؟ حالا یا با این رأس در ارتباط باشند یا لااقل بدانند که کجاست؟ تا بعداً که مشتری داشتند بتوانند با آن ارتبا بگیرند.

با توجه به بازده زمانی که در آن حضور داریم، کسانی که به انتخاب محصول فکر می­کنند سعی کنند سریعتر با استفاده از این پارامترها انتخاب محصول کنند، ۳ تا، ۴تا، ۵ تا محصولی که احساس کردند می­توانند روی آن کار بکنند انتخاب کنند، با من ارتباط بگیرند، در تلگرام لیست محصولاتشان را بفرستند من به آنها می­گویم هر کدام از این محصولات چه مزایایی دارد؟ چه سختی­ها و عیب­هایی دارد؟ به هر حال بین محصولات فرق است، سختی و آسانی دارد.

پس می­توانید با من ارتباط بگیرید ولی کارتان را استارت بزنید. الان در بازه زمانی­ای نیستیم که بخواهیم خیلی فکر کنیم و بهتر است هرچه سریعتر کارهایمان را شروع کنیم.

برای ارتباط و دریافت مشاوره از استاد شعبانی می توانید با شماره ذیل تماس حاصل نمایید:

قائم مقام آراد

فایل صوتی توضیحات استاد شعبانی، قائم مقام گروه شرکت های آراد را می توانید در همین قسمت بشنوید.

درخواست مشاوره شروع کار

فرم ثبت نام مشاوره شروع کار
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *