,

معیارهای انتخاب محصول برای تاجران موفق آینده

برای ثروتمند شدن با آراد برندینگ عدد 1 را به 09120169513 ارسال نمایید.

در این آموزش می ­خواهم در مورد بحث انتخاب محصول با شما صحبت کنم. خیلی از شما درگیر بحث این که در چه حوزه ­ای شروع به کار کنید هستید. لازم است که چند تا نکته کوچک را بگویم که از آن می ­توانید در انتخاب بهتر محصولتان و شروع کارتان استفاده کنید.

دوستانی که تولید کننده هستند، کارخانه ­دار هستند، مجموعه ­دار هستند و یا سرمایه­ دار هستند و در یک حوزه ­ای فعلاً در حال کسب و کار هستند با این مشکل مواجه نیستند پس احتمالاً نیازی نیست این فایل صوتی را گوش کنند اما اگر دانشجو هستی، بیکاری و دنبال شغل می­ گردی، اگر علاقه ­مندی که تاجر بشوی، کاسب بشوی و می­ خواهی برای خودت کسب و کاری راه اندازی کنی و هنوز نمی­ دانی چه محصولی را بهتر است شروع کنی، می ­توانی از این آموزش استفاده کنی.

محصولات خیلی متنوع و زیاد است، گرایش­های مختلفی وجود دارد. تجربه به ما نشان داده با مجموعه نزدیک به ۲۰۰۰ نفر آدمی که با ما کار می­ کنند و چند ده هزار قلم کالایی که هست، ما هر محصولی را توانستیم واردش بشویم و کار کنیم و هیچ مشکلی در این زمینه نداشتیم. ما از زغال گرفته، شن و ماسه گرفته، تخته و چوب و میز و صندلی و مبل، از طریق این روش توانستیم بفروشیم تا محصولات خیلی پیچیده ­تر و خیلی سنگین تر مثل ماشین ­آلات، دستگاه­ها و تجهیزات و یا حتی محصولات سلیقه­ ای، همه را توانستیم کار کنیم مثل محصولات مد و فشن و خوراکی و امثال اینها.

برخی معیارهای انتخاب محصول

تنوع محصولات خیلی زیاد است، در آینده، من یک سری عنوان­های محصولاتی که ظرفیت کار دارند را به شما معرفی می ­کنم یعنی کار شده و می ­تواند نتیجه بگیرد و اینکه کسی بگوید من یک محصولی را کار می­ کنم و نتیجه نمی­ گیرم برای ما غیر ممکن است چون ما همه محصولاتی که کار کردیم از آن خروجی گرفتیم و نگران این بحث نیستیم.

اما اینکه چطور بتواند در آن کار کند مهم است. شما هر محصولی که دارید کار می­ کنید و پیش می­ روید چند تا مانع دارد.

اول اینکه مشتری­های شما تماس می­ گیرند و از شما اطلاعات می­ خواهند؛
این اطلاعات را یا راحت می ­شود بدست آورد و یا سخت می­ شود بدست آورد، بهتر است که تأمین کننده به شما نزدیک باشد که اگر به هر علتی کالا را خرید و فروش کردید بتوانید بروید به کالا سر بزنید یا بتوانید در واقع کالا را از راه دور رصد کنید یا تأمین کننده به شما نزدیک باشد که بتوانید از او اطلاعات بگیرید. این به شما کمک می ­کند.
اگرچه این تأمین کننده­ ای که امروز برای خودتان در نظر می­ گیرید دلیل این نمی­ شود که بعداً هم با او کار کنید. چون فردا چهار تا تأمین کننده دیگر هم با شما تماس می­ گیرند از همین روش و می­ بینید که آنها شرایطشان خیلی بهتر است و دنیای بهتری برای کسب و کار با آنها خواهید داشت و خودتان را نمی ­توانید به یک تولید کننده و یک تأمین کننده محدود کنید.

دوم اینکه به آن علاقه­ مند باشید. حالا تأمین کننده بود و یا حتی دور هم از شما بود مهم نیست.
بعضی از دوستان در یک استانی زندگی می­ کنند، در استان­های غربی، در محصولاتی دارند کار می ­کنند که در استان­های شرقی هست. اما با تأمین کننده توانستند ارتباط خوبی بگیرند، فقط به این خاطر که به آن علاقه­ مند بودند.

برخی معیارهای انتخاب محصول

پس علاقه شما یک ملاک خیلی مهمی در حوزه محصول است. اطرافیان شما چه شغلی دارند، چه کسب و کاری دارند؟ منطقه شما چه استعدادهایی دارد، اینها در انتخاب محصول شما مؤثر است. در مجموع اگر هیچکدام از اینها را هم نداشتید و به هیچ و هیچ و هیچ رسیدید مواردی را که من در طول هفته روی این کانال معرفی می ­کنم، روی سایت معرفی می ­کنم، می ­توانید استفاده کنید. یک محصولات مختلفی را پیشنهاد می­ کنم، مثل هر دوره ­ای که محصولات مختلفی را من با ظرفیت­های صادراتی خیلی خوب به شما معرفی می­ کنم می ­توانید استفاده کنید.

فقط شروع کنید تا موفق شوید

خیلی نگران این نباشید که به من نزدیک نیست، اینجوری نیست، اونجوری نیست، همه را بگذارید کنار و فقط شروع کنید. تا شروع نکنید هیچ اتفاقی در زندگی شما نمی­ افتد. شروع کنید و هیچ جای نگرانی هم ندارد اگر شما یک ماه دو ماه هم کار کردید و دیدید که آن چیزی که می­ خواهید وجود ندارد خیلی راحت می ­توانید حوزه خودتان را عوض کنید، محصولتان را عوض کنید و اینجوری نیست که اصطلاحاً باید خون بدهید تا بخواهد یک چیزی تغییر کند. نه، خیلی­ راحت است، تغییر، کار یک روز دو روز است و خیلی راحت می ­توانید محصول جدیدی را انتخاب کنید، هزینه ­ای هم آنچنان ندارد، شاید هر سایتی حدود ۱۰۰ هزار تومان هزینه دارد که بخواهیم این کار را برای شما انجام بدهیم و این کار کمک می­ کند که خیلی سریع بتوانید پیش بروید.

مهم این است که وارد عرصه تجارت بشوید تا بتوانید خروجی­هایتان را بگیرید. اگرچه ما محصولی نبوده که کسی درست و اصولی طبق برنامه ما کار کند و خروجی از کارش نگیرید. یعنی حالا کم یا زیادش متفاوت است، بعضی از محصولات بیشتر است و بعضی از محصولات کمتر است و می ­توانید به تناسب آن خروجی بگیرید.

آنهایی که باز هم نگران انتخاب محصولشان هستند با من ارتباط بگیرند، آنهایی که می­ خواهند شغلی، کسب و کاری برای خودشان شروع کنند ارتباط بگیرند، به آنها پیشنهاد می­ دهم تا بتوانند بین این پیشنهادها آن گرایشی را که تمایل دارند را انتخاب کنند. امیدوارم موفق و پیروز باشید.

برای ارتباط و دریافت مشاوره از استاد نظام پرور می توانید با شماره ذیل تماس حاصل نمایید:

مشاور تجاری و برندسازی

فایل صوتی توضیحات استاد نظام‌پرور، مدیر توسعه کسب‌و‌کار و مشاور امور صادراتی گروه شرکت‌های آراد را می توانید در همین قسمت بشنوید.

برای ثروتمند شدن با آراد برندینگ عدد 1 را به 09120169513 ارسال نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید