, ,

مشکلات اقتصادی در تجارت امروز

مشکلات اقتصادی در تجارت امروز

برای ثروتمند شدن با آراد برندینگ عدد 1 را به 09120998340 ارسال نمایید.

امروز می­خواهم در مورد دو تا موضوع تکراری صحبت بکنم. موضوعاتی که هر چقدر در موردش صحبت بکنیم دوباره  از یک زاویه دیگر به آن نگاه می­کنید و بر می­گردیم سر خونه اول. ولی می­خواهم دوباره در موردشان صحبت بکنم.

موضوع اول: کار ما دلالی است؟ اولاً چرا انقدر به کار دلالی می­گویید بد؟ چه کسی گفته که دلالی کار بدی است؟ چرا بازی با کلمات می­کنید؟ در اقتصاد مهمترین پارامتر درآمد و پول است. هر شغلی که درآمد داشته باشد درست است، مهم نیست آن شغل چیست؟ کافیست اگر آدم معتقدی باشید کارش از نظر شرعی حلال باشد و آن کار را انجام بدهید، اگر آدم معتقدی نباشید که اصلاً مهم نیست چه کاری انجام می­دهید فقط از نظر قانونی درست باشد. درست شد؟پس انقدر با کلمات گول نخورید.

دلال کیست؟

می­آیم سراغ همین کلمه دلالی. آیا کار ما دلالی است؟ خیلی جواب واضحی دارد. به هر خرید و فروشی دلال نگوئید چون نشان می­دهید که از نظر اقتصادی بی­سواد هستید. دلال به کسی می­گویند که روی محصولات مختلف کار می­کند و هر بازاری که سود داشته باشد، بدون تخصص وارد می­شود. یعنی چی؟ مثلاً دلال می­بیند وضعیت پژو ۲۰۶ خوب شده می­رود و ۱۰ تا ۲۰۶ می­خرد. همین دلال واسه شب عید پسته می­خرد، بعد می­رود پارچه می­خرد و یک روزهایی هم می­رود سکه و ارز می­خرد، نه از سکه و ارز سر در می­آورد، نه از ۲۰۶، نه از پسته. از این محصول به آن محصول می­رود. نکته جالب این جاست که در کشور ما می­گویند دلال­ها پول­دار هستند ولی این حرف دروغ است. هیچ دلالی در ایران پولدار نیست.

همه پولدارها در دو شغل هستند یا تجارت می­کنند یا تولید. یعنی از این دو شغل خارج نمی­شوند. هیچ کارمند حلال خوری پولدار نیست. اگر پولدار است واسه آن زمینی است که به او ارث رسیده و فروخته، واسه کارمندیش نیست. کارمندان میانگین حقوقشان ۴، ۵ میلیون است اما یک ۲۰۶ قیمتش ۶۰ میلیون است پس چه شکلی می­خواهد پولدار باشد؟ پس الکی با این کلمه گول نخورید ما دلال نیستیم. هر چند اگر بودیم هم اشکالی نداشت ولی ما تاجر هستیم. حالا می­رویم سراغ تجارت.

تجارت یک روش قدیمی داشت. طرف می­رفت چین مثلاً ۵۰ کانتینر اسباب بازی می­آورد ایران و می­فروخت. این روش تجارت سنتی نیاز به سرمایه بسیار بالا دارد، همین هم هست که شما در جامعه اگر به ۱۰۰ نفر بگویید تجارت، قطعاً ۹۹ نفر می­گویند سرمایه می­خواهد و آن یک نفر هم اصلاً نمی­داند که تجارت چیست؟ و گرنه آن یک نفر هم می­گفت. پس اگر ما آمدیم و از یک روش مدرنی استفاده می­کنیم، برند سازی می­کنیم و از پول مشتری استفاده می­کنیم به خاطر این است که دیگر نمی­خواهیم تجارت مال آدم­های خاص باشد، می­خواهیم واسه همه باشد.

تجارت و مشکلات اقتصادی

حالا یک سوالی  اینجا پیش می­آید. ایران نیاز به تاجر دارد یا نیاز به تولید دارد؟ کشوری که انقدر بیکاری دارد، کشوری که انقدر دارد اذیت می­شود ما باید در آن تاجر بشویم یا باید تولید بکنیم؟ اگر می­خواهید انتخابات شرکت بکنید از تولید صحبت بکنید چون مردم این کلمات را دوست دارند و می­گویند خدا خیرش بدهد به فکر جوان­هاست ولی این حرف از نظر اقتصادی دوره بی­سوادی است. چرا؟ چون ما کشوری هستیم که تولیدمان دارد با ظرفیت ۳۰ درصد کار می­کند، همه شهرک­های صنعتی ما غبار مرگ رویشان نشسته پس چرا باید دوباره تولید کنیم؟ تولید یعنی چی؟ یعنی سوله بگیر، دستگاه بخر، نیرو استخدام کن. خب دستگاه بیکار وجود دارد، سوله بیکار وجود دارد، نیروی بیکار وجود دارد چرا می­خواهید این کار را بکنید؟ آن کارخانه اگر امروز جمع شده فقط یک دلیل داشته و آن هم این بود که مشتری برای محصولش وجود نداشته پس مجبور شده کارخانه­اش را جمع کند. شما خیلی هنر داری، می­خواهی به کشورت کمک کنی برو محصول آن کارخانه را بفروش. دوباره بدون آن که نیاز به سرمایه داشته باشی همان کارخانه راه می­افتد، همان صاحب کارخانه کارگر استخدام می­کند و همان بیکارها سر کار می­روند.

درست است من هم اگر بخواهم انتخابات شرکت کنم می­آیم و از تولید صحبت می­کنم، ولی این واسه انتخابات است، واسه گول زدن مردم است. مثل همان کلمه دلال که شده آقا بده، کارمندها شدن آقا خوبه. کارمندی کجاست؟ کارمندی یعنی خودتان را به ۳ میلیون تومان بفروشید، به ۵ میلیون تومان بفروشید، اگر ۵ میلیون تومان بیشتر نمی­ارزید گناه من نیست شما ارزان هستید. پس این در مورد سوال اول، ما دلال هستیم؟ نه، ما تاجر هستیم. ما تولید کننده هستیم؟ نه، ما از نظر اقتصادی عقل­مان کار می­کند، الکی سرمایه­مان را در تولید نمی­خوابانیم. به کشورمان هم کمک می­کنیم، نه با شعار، در عمل. این در مورد سوال اول.

سوال دوم یا موضوع دوم. با خانواده چه کنیم؟ با حاشیه­های خانواده چیکار بکنیم؟ هیچ کاری نمی­توانید بکنید. همه شما مثل من در خانواده کارمند، کارگر و حقوق بگیر بزرگ شدید، تقریباً همه در این خانواده­ها بزرگ شدید و همه الان از طرف خانواده تحت فشار هستید همان طور که من تحت فشار بودم. هیچ کاری نمی­توانید بکنید به جز این که پول در بیاورید. تا زمانی که خانواده پول شما را نبیند نه به ایده­های شما کار دارد، نه به تفکرات شما، نه به ایده­آل­هایتان، فقط پول.

تجارت و مشکلات اقتصادی

پس به جای اینکه با خانواده درگیر بشوید، با خانواده بحث بکنید، با خانواده دچار مشکل بشوید، بروید تلاش کنید و پول در بیاورید. پول در بیاورید، خانواده وقتی قدرت مالی شما را دید همه مشکلات­تان حل می­شود. بیائید با خودمان صادق باشیم، بیائید با کلمات بازی نکنیم، ما در شرایطی هستیم که دغدغه اقتصادی مهمترین دغدغه جامعه­مان است و اگر قرار باشد در جامعه ما اتفاقی بیفتد که آن اتفاق به کشور کمک بکند  نه ارزان شدن دلار است، نه ارزان شدن ماشین است، نه افزایش تولید است، باید کاری بکنیم که محصولاتمان بهتر به فروش برسد. برندهای ایرانی­مان بیشتر بشوند که دو تا اتفاق بیفتد: ۱- در بازار داخل برندهای خارجی کمتر به فروش برسد و ارز کمتری از کشور خارج بشود. ۲- جنس­مان را بتوانیم برند سازی جهانی بکنیم محصول بدهیم و ارز وارد کشور بکنیم.

اگر خیلی مرد هستید، اگر خیلی وطن پرست هستید، اگر واقعاً به فکر جامعه هستید، راه خروج کشور از این وضعیت بحرانی در اقتصاد این است، نه شعار دادن، نه کتاب خواندن، نه تولید کردن. پس یا شعار ندهید یا لااقل واسه من شعار ندهید.

آنهایی که می­خواهند پولدار بشوند اول به خودشان کمک بکنند بعد به جامعه، می­توانند با من در ارتباط باشند. آنهایی که می­خواهند شعار بدهند زنگ نزنید من از عقایدم بر نمی­گردم.

برای ارتباط و دریافت مشاوره از استاد شعبانی می توانید با شماره ذیل تماس حاصل نمایید:

قائم مقام آراد

فایل صوتی توضیحات استاد شعبانی، قائم مقام گروه شرکت های آراد را می توانید در همین قسمت بشنوید.

 

برای ثروتمند شدن با آراد برندینگ عدد 1 را به 09120998340 ارسال نمایید.

1 پاسخ
  1. لاله کیانی
    لاله کیانی گفته:

    با سلاااام و دروووود مهندس یک راه ناب دارم برای خلاص شدن ازکسایی که دغدغه خانواده دارند شماره حساب افرادی که در خانواده اذیتتون می کنند رو بدید به عنوان اینکه مشتری پول بریزه خداییی نابود میشوند از انرژی منفی دادن و شما کلی انرژی مثبت می گیرید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید