,

رونق کسب و کار در شرایط بد اقتصادی

رونق کسب و کار

برای ثروتمند شدن با آراد برندینگ عدد 1 را به 09120463354 ارسال نمایید.

من شنبه‌ها سعی می‌کنم یک فایل برای کسانی که می‌خواهند به تازگی وارد تجارت شوند بگذارم و به آن‌ها کمک کنم که راحت‌تر محصول خود را انتخاب کنند. انتخاب محصول یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های کسانی است که می‌خواهند تازه کار خود را شروع کنند؛ من سعی می‌کنم در فایل‌های شنبه آن‌ها را راهنمایی کنم. شاید در طول هفته هم دو سه بار این فایل را در کانال تکرار کردم.

امروز یک جلسه آنلاین داشتیم. به دوستان گوشزد کردم که شرایط سختی را در اقتصاد پیش رو داریم، حداقل تا اول تیر سال ۹۸، و اگر کسی بتواند با برنامه و سیاست‌هایی که در کلاس تعیین کرده‌ایم خوب و بابرنامه پیش برود، می‌تواند مسیری که شاید ۵-۶ سال در اقتصاد عادی زمان می‌برد را ظرف این ۶ ماه طی کند. چون شرایط اقتصادی به شدت سخت می‌شود و احتمالا خیلی از تولیدکننده‌ها جمع می‌کنند؛ هر چند میزان تعطیلی مجموعه‌های اقتصادی و تولیدی در کشور تا همین الان هم خیلی زیاد بوده است، اما دیگر آخرین نفس‌های خود را دارند می‎کشند و بالاخره همه دارند جمع می‌کنند. اگر بتوانید در این ۶ ماه خوب پیش بروید، یک مسیر طولانی را ظرف یک مدت کوتاه طی کرده‌اید و می‌توانید امیدوار باشید که تا ۲-۳-۵ سال بعد از آن به یکی از بزرگترین برندهای حوزه خودتان تبدیل شوید.

این یک حرف تکراری در اقتصاد است. اگر سابقه برندهای بزرگی مثل گوگل، مایکروسافت، اپل یا برندهای ایرانی مثل تبرک، آیدین، میهن و غیره را نگاه کنید می‌بینید که شروع آن‌ها در شرایط سخت اقتصادی بوده است. چون در شرایط سخت رقبا کم می‌شوند و آن‌هایی که دوام بیاورند در روزهای آسان به راحتی رشد می‌کنند.

پس اگر شروع نکرده‌اید، نترسید. شرایط سخت است ولی با یک برنامه خوب می‌توانید این شرایط سخت را طی کنید و امیدوار باشید که پولدار شده و در بازه زمانی کوچکی یک برند معروف شوید.

رونق کسب و کار

نمایشگاه و انتخاب محصول

سراغ انتخاب محصول برای تازه‌واردها برویم. همیشه گفتهام که برای انتخاب محصول یک فرمول داشته باشید: تأمین‌کننده. مسیر آراد به راحتی به شما مشتری می‌دهد. پس اگر تأمین‌کننده هر محصولی را داشته باشید می‌توانید امیدوار باشید که به راحتی پول در می‌آورید. حالا ممکن است تأمین‌کننده را همان اول بشناسید، ممکن است از ظرفیت‌های شهرتان استفاده کنید؛ مثلا همه می‌دانند که شکلات مال تبریز است، سوهان مال قم است، زعفران مال خراسان است و غیره. پس می‌توانیم از ظرفیت‌های شهر خود استفاده کنیم.

یک مسیر دیگر برای کسانی که نمی‌دانند چه محصولی را انتخاب کنند، استفاده از ظرفیت‌های نمایشگاهی است. در نمایشگاه تأمین‌کننده‌های اصلی غرفه دارند و شما می‌توانید، در هر حوزه‌ای که می‌خواهید، تعداد زیادی تأمین‌کننده را در یک نمایشگاه ساده پیدا کنید و به خوبی با آن محصول آشنا شوید. پس از ظرفیت نمایشگاه‌ها استفاده کنید. اما نمایشگاه‌های پیش روی ما در این بازه زمانی یک هفته چه هستند؟ اگر به سایت www.rokhdadnama.ir بروید، لیست نمایشگاه‌های هفته کل کشور را قرار می‌دهد. من ۵-۶ شهر اصلی را بررسی می‌کنم. اکثر کسانی که با ما در ارتباط‌اند از این شهرها هستند. شهرهای اطراف هم می‌توانند به خوبی از آن‌ها استفاده کنند. مهم‌ترین شهر یا نمایشگاه، تهران است. در این هفته ما یک نمایشگاه خیلی خوب در تهران خواهیم داشت: نمایشگاه حوزه کشاورزی و دکوراسیون داخلی.

در بخش کشاورزی ماشین‌آلات، بحث‌های گلخانه‌های، نهاده‌ها و باقی محصولات مربوط به بخش کشاورزی قرار دارد و کسانی که فارغ‌التحصیل رشته‌های کشاورزی هستند یا علاقه‌مند به این حوزه‌های هستند می‌توانند از ظرفیت نمایشگاهی استفاده کنند. محصولات مربوط به حوزه کشاورزی، محصولات بسیار جذابی هستند چون همواره اقتصاد کشورها به بحث‌های کشاورزی وابسته است و روی آن‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنند. از طرفی چون کشور ما دارد با بحث بی‌آبی روبرو می‎شود، مجبور هستیم کشاورزی خود را مدرن کنیم و از حالت سنتی فاصله بگیریم. پس کسانی که در بخش‌های کشاورزی، ادوات یا سیستم‌های آبیاری کار کنند می‌توانند امیدوار باشند در حوزه‌ای کار می‌کنند که روز به روز جذاب‌تر می‌َشود و خواهان بیشتری دارد و در حوزه خوبی فعال شده‌اند.

همزمان با آن نمایشگاه مبلمان و دکوراسیون را داریم که برای بچه‌های معماری و عمران خیلی جذاب است و معمولا خیلی‌ها دوست دارند در بخش دکوراسیون داخلی و بحث‌هایی مثل پارکت، دیوارپوش، مبلمان و غیره فعالیت داشته باشند. پس نمایشگاه این هفته تهران یک نمایشگاه خیلی جذاب با حوزه‌های خیلی خوب خواهد بود.

دوستانی که در استان خراسان و سمت شرق کشور هستند، نمایشگاه مشهد که در حال حاضر دایر است نمایشگاه موبایل و کامپیوتر است. حوزه‌ای که خیلی جذاب نیست و من معمولا به دوستان توصیه نمی‌کنم که در این حوزه فعالیت کنند. اما نمایشگاه بعدی در حوزه حفاظتی و امنیتی و ایمنی است، یک حوزه بسیار خوب است که می‌توانید از آن استفاده کنید و در این حوزه‌ها فعالیت داشته باشید.

در این هفته در اصفهان یک نمایشگاه خیلی عالی برگزار می‌شود: نمایشگاه تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی. حوزه‌های بسیار خوب و نو با بازه اقتصادی بسیار بالا. از آنجایی که بحث‌های مربوط به تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی، بحث‌های نویی هستند و جامعه هدف آن هم جامعه هدف تحصیل‌کرده‌ای هستند، فعالیت در حوزه اینترنت و برندسازی اینترنتی به شما کمک می‌کند که خیلی راحت برندتان را بالا آورید و خوب پول درآورید و این حوزه‌ها می‌تواند برای خیلی از دوستان تحصیل‌کرده حوزه‌های جذابی باشد. پس کسانی که در مرکز هستند سعی کنند از نمایشگاه پزشکی-آزمایشگاهی اصفهان استفاده کنند و آن را اصلا از دست ندهند.

در شیراز هم نمایشگاه مبل و دکوراسیون را داریم. با توجه به اینکه شیراز یکی از قطب‌های واردات ایران است، خیلی از شرکت‌های بزرگ واردکننده که معمولا از بندر یا بوشهر وارد می‌کنند در شیراز دفتر دارند و به احتمال زیاد نمایشگاه جذاب و بزرگی در شیراز برگزار خواهد شد و دوستان جنوب کشور می‌توانند از این نمایشگاه استفاده کنند.

شما می‌توانید از ظرفیت نمایشگاه‌ها استفاده کنید، مخصوصا کسانی که می‌گویند نمی‌دانیم چه محصولی را انتخاب کنیم. بدون هیچ پیش‌زمینه‌ای به نمایشگاه بروید و فقط کاتالوگ‌ها را جمع کنید. نیازی نیست با هیچ کس هم صحبت کنید. کاتالوگ‌ها را جمع کنید و به منزل بیایید. آن‌ها را دسته‌بندی کنید. مثلا به نمایشگاه ادوات کشاورزی رفته‌اید. دسته‌ی ماشین‌آلات، سیستم‌های آبیاری، تجهیزات گلخانه‌ای و غیره. برای خود دسته‌بندی کنید. از بین آن‌ها انتخاب کنید که دوست دارید در چه حوزه‌های فعالیت کنید. می‌توانید از من هم کمک بگیرید. بفرستید، من چک می‌کنم و به شما می‌گویم که بازار کدامیک بهتر است، کدامیک رقیب کمتری دارد، سود بیشتری دارد و فعالیت در آن بازده بالاتری دارد. پس از ظرفیت نمایشگاه‌ها به خوبی بهره ببرید. نمایشگاه‌های جزئی‌تری هم در شهرهایی مثل رشت، اهواز و غیره داریم که دوستان آن خطه‌ها هم می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند.

اگر در روزهایی که همه دارند جمع می‌کنند، درست استارت بزنید و باهوش باشید می‌توانید امیدوارم باشید که در بازار بدون رقابت به بزرگ بازار تبدیل شوید و خیلی راحت پول درآورید. اگر خواستید نمایشگاه بروید یا انتخاب محصول کنید و در جایی ابهام و سوال داشتید می‌توانید با من ارتباط بگیرید.

برای ارتباط و دریافت مشاوره از استاد شعبانی می توانید با شماره ذیل تماس حاصل نمایید:

قائم مقام آراد

فایل صوتی توضیحات استاد شعبانی، قائم مقام گروه شرکت های آراد را می توانید در همین قسمت بشنوید.

 

 

برای ثروتمند شدن با آراد برندینگ عدد 1 را به 09120463352 ارسال نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید