درآمد خود را افزایش دهید

افزایش فروش

شایعات درباره گرانی را گوش ندهید

بعد یک چند روزی نکات روز بگذاریم و یک مقدار درباره اقتصاد و شرایط فعلی آن صحبت بکنیم. تقریباً شما با هر ایرانی که الان صحبت بکنید خودش یک پا سیاستمدار هستند، همه ایرانی­ ها خودشان یک پا ظریف و یک پا جهانگیری شدند. با هر کسی صحبت می ­کنید می ­گوید بگذار اگر بعد عید گران ­تر نشد؟ همین یک جمله ساده که توسط همه بیان می­ شود می­ تواند به تنهایی به اقتصاد گند بزند. می­ بینید که الان همه تو حول خرید کردن افتاده ­اند. یک بار سه ماه پیش یا چهار ماه پیش این بلا سر ما آمد، اما آدم نمی­ شویم، دوباره داریم خرید می­ کنیم اما هیچ اتفاقی نمی ­افتد. بعد عید هیچ اتفاقی نمی­ افتد. در اقتصاد فروردین، اردیبهشت و ماه رمضان، هیچ اتفاقی نباید بیفتد. هر چی بالا و پایین برود پولی نیست که خرج بشود. پس هر چه می­ گویم بعد عید فلان می­ شود واقعاً حرف سه نقطه است. ولی چه اتفاقی افتاده است؟ بازار دارد گران می­ شود هرچند خیلی محسوس نیست و کارهایش دارد انجام می­ شود و به صورت عادی مردم خریدهای خودشان را می ­کنند اما خیلی حجم خریدهایشان کاهش پیدا کرده است ولی به طور کل مهم نیست. شما کار خودتان را انجام بدهید.

دسته بندی آرادی ها در درآمدزایی

این روزها آرادی­ ها دو دسته هستند:

  • دسته اول

    کسانی که در بازه قبلی کار نکردند یعنی در روزهایی که من هر روز ویس می­ گذاشتم که کار کنید، نگران نباشید، بازار خوب است، این­ها کار نکردند، الان هم پول در نمی­ آورند.

  • دسته دوم

    دارند پول در می­ آورند. با یکی از بچه­ها صحبت می­ کردم که تابستان کار خودش را شروع کرده است در دو سه ماه اول بنا به دلایلی تقریباً هیچی فروش نداشت ولی در یکی دو ماه اخیر 13 تا معامله انجام داده است و دارد سود می­ کند. می­ گویند مسیر پول از خود پول مهم ­تر است. یک آدم آماتور، یک نفر که هیچی از اقتصاد نمی­ داند شاید اولین سوالش این باشد که چقدر سود کرده است؟ ولی یک آدم عاقل می­ گوید 13 بار تکرار معاملات. پس در یک مسیری قرار دارد که معامله می­ کند، پس مسیرش درست است.

فروش

درگیر حاشیه نشوید و درآمد خودرا بالا ببرید

این روزها درگیر حاشیه­ ها نشوید، مخصوصاً 15 روز آخر سال و شاید 5، 6 روز اول سال بعد. چون شرایط بازار به نحوی است که ممکن است تا 10 فروردین هم فروش وجود داشته باشد و بعد از آن ممکن است فروش قطع بشود. کارهای خودتان را انجام بدهید، خیلی راحت همه برنامه­ هایتان را پیش ببرید، روی سایت­ هایتان کار کنید، جایگاه ­های سایت­ ها خیلی خوب دارد می­ شود، پول در آورید، به قوانین یکهویی اهمیت ندهید. واقعاً چیزهایی که در اختیار ما است نباید به آن اهمیت بدهیم. مثلاً فلان قانون آمد و حبوبات گران شد، فلان قانون چند روز پیش آمد و صادرات قند ممنوع شد، به این قوانین اهمیت ندهید. چون دست ما نیست،

ما کار خودمان را انجام می­ دهیم، ما پول آخر سال­مان را در می­ آوریم و برای سال بعد و برنامه ­های جامعی که ما در بحث صادرات و داخلی می­ چینیم آماده می­ شویم و پولمان را در می آوریم. پس نگران هیچ بخشی نباشید، کار ریسکی نکنید، عجله نکنید، معامله چکی به هیچ عنوان انجام ندهید و از آخر سال هم تا جایی که می­توانید بهره ببرید. تا 10 فروردین هم لطفاً نه ناامید بشوید و نه به حرف بقیه اهمیت بدهید و نه برای سال بعد خودتان برنامه ریزی کنید. یعنی تا 10 فروردین به سال 98 اصلاً فکر نکنید. به قول بعضی از بازاری­ ها، این آخر سالی تا جایی که می­ توانید بازارتان را بدوشید، پول جمع کنید، سال بعد با شما خیلی کار داریم.

مطمئن باشید برای 98 کلی برنامه داریم، می­ توانم همین الان یکی یکی برای شما اسم ببرم ولی نمی­ خواهم شما را وارد حاشیه کنم. شما این روزها به کارتان بچسبید و پول در بیاورید و نگران هیچ بخشی هم نباشید. اگر جایی سوال یا ابهامی داشتید، واسه کار کردن، واسه غر زدن حوصله ندارم، می­ توانید با من در ارتباط باشید.

برای ارتباط و دریافت مشاوره از استاد شعبانی می توانید با شماره ذیل تماس حاصل نمایید:
سایت شخصی مهندس شعبانی – قائم مقام گروه شرکت های آراد: www.alirezashabani.com

قائم مقام آراد

فایل صوتی توضیحات استاد شعبانی، قائم مقام گروه شرکت های آراد را می توانید در همین قسمت بشنوید.