,

تبدیل تهدیدها به فرصت

تبدیل تهدیدها به فرصت

در واکنش به جلسه شنبه، یکی از دوستان خواسته بود که برای هر کدام از طیف‌های مختلف فعالان اقتصادی یک برنامه بدهم و بگویم که چه بکنند.

اگر قدیمی مجموعه ما هستید و از کسانی هستید که از سال‌های قبل با ما کار می‌کنید، ورودی مالی دارید. در این بازه زمانی تلاشتان را بیشتر کنید، درآمدهایتان را بیشتر کنید، کاملا روی ورودی‌های مالیتان تمرکز کنید و کاری کنید که ورودی پول سیستمتان افزایش پیدا کند. تا جایی هم که می‌توانید هزینه‌های خود را کم کنید. کلا زیاد درباره کم‌کردن هزینه صحبت نمی‌کنم چون هم خوب بلدید و هم خیلی در سیستم شما تأثیرگذار نیست. باید بیشتر پول درآورید. این مهم‌تر است.

اگر از کسانی هستید که در سال ۹۷ با ما شروع کرده‌اید، اردیبهشت، خرداد، تابستان، و خوب کار کرده‌اید الان کم‌کم دارید معامله می‌کنید. شماها نگران نباشید چون پول در می‌آورید، خیلی به پول خرج‌کردن هم عادت ندارید پس اذیت نمی‌شوید. فرق این گروه با گروه قبلی این است که گروه قبلی در دوره‌هایی خیلی خوب پول درآورده‌اند و خیلی خوب هم پول خرج کرده‌اند. اما الان برای آن‌ها سخت است که کم خرج کنند. این گروهی که تازه دارند پول در می‌آورند، هنوز به پول خرج کردن عادت ندارند. پس اذیت نمی‌َشوند. پول درآورند، پول‌هایشان را جمع کنند و مسیرشان را ادامه دهند. شاید بتوان گفت که بهترین گروه همین گروه دوم است. زندگی‌شان خیلی راحت پیش می‌رود.

اما کسانی که هنوز شروع نکرده‌اند یا تازه شروع کرده‌اند، هم پرتلاش، هم بادقت و هم باهوش باشند. این‌ها اگر خوب عمل کنند خیلی راحت از این دوره زمانی می‌گذرند. خیلی راحت برند خود را پی‌ریزی می‌کنند و برای اول تیر به شرایط آرمانی می‌رسند. پس این گروه کافی است که در این روزها پرتلاش‌تر باشند.

اگر کسی مثلا سال ۹۵-۹۶ در آراد وارد می‌شد و تا شروع می‌کرد ۸ ماه طول می‌کشید، الان آن بازه زمانی نیست. کسی که امروز در کانال دارد حرف‌های من را می‌شنود و شروع نکرده است، نباید ۳-۶ ماه برای شروع طول بدهد. چرا؟ چون ۳ ماه دیگر وقت شروع نیست. اگر هم باشد خیلی سخت است. اگر شما بخواهید ۳ ماه دیگر از رشد صحبت کنید شاید یک کلمه منفی در جامعه شده باشد و مجبور باشید با خیلی‌ها بجنگید. همین الان اگر شما بخواهید در خانواده خود یا بین دوستان بگویید می‌خواهم تجارتی را شروع کنم، خیلی‌ها می‌گویند همه جمع کرده‌اند تو تازه می‌خواهی شروع کنی؟! پس الان از آن بازه‌های زمانی نیست که شما ۶ ماه بررسی کنید و بعد فکر کنید و بعد استارت بزنید و بعد ۶ ماه طول بکشد تا پرتلاش شوید و غیره. از آن بازه‌های زمانی نیست و باید کار خود را خیلی بهتر و تندتر و سریع‌تر کار خود را شروع کنید.

اگر به بعضی از پست‌های کانال مهندس تالیا یا مثلا استوری‌هایی که من در اینستا می‌گذارم دقت کنید می‌بینید که تعدادی از دوستان دارند خوب پول درمی‌آورند. راحت هم پول درمی‌آورند. در روزهایی که همه دارند جمع می‌کنند، مثلا محمدی می‌گوید من تازه دستمال‌کاغذی فروختن را شروع کرده‌ام؛ آن هم نه با ۱۰-۲۰ هزار تومان، ۲-۳ میلیون تومان، با ۳۰ میلیون فروش. یا دوستان اصفهان می‌گویند ما داریم در یک معامله ۲۷ میلیون سود می‌کنیم. پس ما داریم پول درمی‌آوریم، اصلا هم نگران وضعیت جامعه نیستیم، اصلا هم مثل بعضی از کانال‌ها نمی‌خواهم بگویم ((وای! ایران بدبختی و قحطی است!)). روزهایی که دلار ۲۰ هزار تومان بود من می‌گفتم همه چیز آرام است، الان هم می‌گویم همه چیز آرام است. کافی است باهوش باشید. کافی است که از این تهدید یک فرصت بسازید و پولدار شوید.

در هر گروهی که هستید درست عمل کنید، نه تنها آسیب نمی‌بینید بلکه خیلی خوب و سریع و راحت رشد می‌کنید. پس در هر گروه که هستید کار خود را انجام دهید، نگران هیچی نباشید و لطفا در حاشیه‌ها هم غرق نشوید. واقعا اگر می‌خواهید بازی ایران-استرالیا نگاه کنید برایتان هیچ حرفی ندارم. توقع من است که حداقل هیچ کدام از شما بازی‌های جام ملت‌ها را نبینید. از جام ملت‌ها استفاده کنید و از آن پول در آورید. همان آسیبی که آن به اقتصاد می‌زند را شما به یک فرصت برای پول درآوردن تبدیل کنید.

روزهای بعد درباره اینکه چطور از این فرصت استفاده کنید بیشتر برایتان توضیح می‌دهم. امیدوارم که یک تیم خیلی خوب در سال‌های بعد داشته باشیم و دور هم بنشینیم و از خاطرات ۹۷ بگوییم که چطور در این سال رشد کردیم.

برای ارتباط و دریافت مشاوره از استاد شعبانی می توانید با شماره ذیل تماس حاصل نمایید:

قائم مقام آراد

فایل صوتی توضیحات استاد شعبانی، قائم مقام گروه شرکت های آراد را می توانید در همین قسمت بشنوید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *