,

تاثیر دلار و تجارت

تاثیر دلار

دیشب داشتم به یک سوال خیلی مهم فکر می­کردم، دلار ۱۰۰۰۰ تومان شد، زندگی شما فرقی کرد؟ بروید فایل­های صوتی ۳، ۴ ماه پیش من را بیاورید، هر روز می­آمد و می­گفتم: دوستان! دلار تأثیری در زندگی شما ندارد و هر روز برای من جواب می­آمد که یعنی چی که ندارد؟ دارایی­های ما هر روز بی­ارزشتر می­شود، اجناس هر روز گرانتر می­شود. الان ۲ ماه است که گران نمی­شود چرا در زندگی شما تأثیری ندارد؟ چون همان حرف سه ماه پیش من است، زندگی شما تغییر نمی­کند چون درآمدی ندارید. دلار ۲۰۰۰ تومان باشد یا ۲۰۰۰۰ تومان، شما قصد خرید دلار ندارید. پس عدد دلار برای شما فقط یک سرگرمی است، اگر درآمد زا نباشید. پس نه قیمت دلار و نه هیچ اتفاق دیگری تأثیری روی شما ندارد، بهتر است یک فکری به حال زندگی خودتان بکنید.

یک خبر خوبی که در روزهای آینده در انتظار ماست، دوباره ترافیک، بوق بوق، بزن برقص. ظاهراً جام ملت­هاست، ظاهراً مسابقات فوتبال است. دوباره مثل این که قرار است ما یمن را ببریم، فیلیپین را ببریم، ۴ ساعت در ترافیک باشیم. اگر به ضد ایرانی بودن محکوم نشوم، امیدوارم که تو همان دور اول حذف بشویم؛ چون اگر حذف نشویم دوباره کشور یک ۲۰ روزی آف می­شود. شبکه اول تلویزیون را می­زنی می­گوید، غرور ملت و ….، شبکه دو می­زنی می­گوید، ورزشکاران …. . دوباره منتظر باشید تیم ملی فوتبال یک مسابقاتی رفته، نمی­دانم دقیقاً چیست؟ ولی دوباره کشور به حالت آف رفته است، ما خیلی کم آف می­شویم این هم روی آن آمد. دیشب هم که فکر کنم  تهرانی­ها بوی بد و یک  اتفاقات این جوری.

می­دانید چرا انقدر اخبار گفتم؟ خواستم به شما یک چیزی را بفهمانم و آن این است که در کشوری زندگی می­کنید که در حالت کلی در حاشیه است. هیچکس هم دلش به حال شما نمی­سوزد، هیچکس هم نمی­تواند شرایط زندگی شما را تغییر بدهد، فقط خودتان هستید که می­توانید شرایط زندگی خودتان را تغییر بدهید.

دیشب یکی از بچه­ها آمده بود، از تهران تا قم آمد و یک جلسه ۴۵ دقیقه­ای باهم داشتیم، دوباره به تهران برگشت. امروز به احتمال زیاد برای جلسه به قم می­آید، شب دوباره برمی­گردد. فکر می­کنید بیکار است که در طی دو روز چیزی حدود ۱۰ ساعت بین تهران ـ قم رانندگی می­کند؟ نه، بیکار نیست. فهمیده است که اگر قرار است در زندگیش اتفاقی بیفتد باید آن اتفاق را خودش رقم بزند. پس به جای این که بنشیند و بازی ایران ـ یمن  را نگاه کند و بعد به خیابان برود و چهار ساعت بوق بوق کند، همین ۴ ساعت را تا قم می­آید، یک جلسه با من می­رود، ساختار نمایندگیش را می­بندد، ساختار فروش تهران کرجش را بستیم، برنامه ۹۸­اش را بستیم، که چطور شهرهای اصفهان، شیراز، مشهد و تبریز را کار بکند و یک پلن خیلی مرتب به او دادیم. طبیعتاً در سال ۹۸ هم بین این فرد و آنهایی که می­نشینند فوتبال نگاه می­کنند، خندوانه و ۹۰ نگاه می­کنند تفاوت­ها خیلی زیاد است.

یکی دیروز از من پرسید چه جوری از اخبار اقتصاد مطلع بشویم؟ یک گزینه به او گفتم به شما هم می­گویم و آن این است که: “تلویزیون­های خود­تان را خاموش کنید، شبکه­های اجتماعی، پایگاه­های خبری­تان را کلاً تعطیل کنید، هیچی از دست نمی­دهید”. تمام خبرهای دیشب ایران، بوی بد در تهران بود. حالا یک نفر ممکن است نخود و لوبیا زیاد خورده باشد واقعاً ما باید انقدر اخبار تهران را دنبال کنیم؟ بنشینید خودتان، سیستم کاری و زندگی خودتان را بچینید، پول در بیاورید و به هیچ کس کاری نداشته باشید چون فقط خودتان می­توانید زندگیتان را تغییر بدهید.

اگر خواستید زندگیتان را تغییر بدهید، امروز ما در قم میزبان همه شما هستیم، هفته بعد میزبان هستیم، هفته بعدش هم میزبان هستیم و همیشه در قم نشستیم برای کسانی که می­خواهند تغییر کنند. آنهایی هم که نمی­خواهند تغییر کنند از الان چک کنند کدام کافی شاپ­ها و قهوه­خانه­ها پخش زنده دارند، بروند و فوتبال نگاه کنند.

برای ارتباط و دریافت مشاوره از استاد شعبانی می توانید با شماره ذیل تماس حاصل نمایید:

قائم مقام آراد

فایل صوتی توضیحات استاد شعبانی، قائم مقام گروه شرکت های آراد را می توانید در همین قسمت بشنوید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *