,

بهترین روش های انتخاب تامین کننده مناسب

بهترین روش های انتخاب تامین کننده مناسب

در این آموزش می‌خواهم درباره پیدا کردن تأمین‌کننده و روش های انتخاب تامین کننده صحبت کنم. مواردی برای بسیاری از شما دوستان در بازار داخلی یا صادراتی پیش می‌آید که نمی‌دانید چطور تأمین‌کننده‌های خود را پیدا کنید. راه‌حل‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید از طریق آنها تأمین‌کننده‌های خود را پیدا کرده و به آنها دسترسی داشته باشید. چند راه عمومی آن را برایتان می‌گویم؛ در موارد نادری روش‌های خاص دیگری هم وجود دارد که می‌توانید از آنها برای پیداکردن تأمین‌کننده‌ها استفاده کرد.

روش های انتخاب تامین کننده

راحت‌ترین راه برای پیداکردن تأمین‌کننده، استفاده از اینترنت است. با سرچ‌های زیاد و متناوب و متفاوت می‌توانید تعدادی تأمین‌کننده را برای کار خود پیدا کنید.

اگر نتوانستید در اینترنت داده‌های مناسبی پیدا کنید، می‌توانید به کتاب‌های نمایشگاه مراجعه کنید. نمایشگاه بین‌المللی تهران برای موضوعات مختلف نمایشگاه و برنامه‌ای دارد. در هر نمایشگاه، کتابی با عنوان کتاب نمایشگاه چاپ می‌شود که لیست شرکت‌های فعال در آن نمایشگاه را به شما می‌دهد و می‌توانید از بانک داده‌های آن استفاده کنید. پس می‌توانید روی سایت نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران اسم نمایشگاه را ببینید، یک شماره تلفن با عنوان انتشارات درج شده که می‌توانید از طریق آن، اطلاعات تأمین‌کننده‌های آن حوزه را پیدا کنید.

راه دیگر پیداکردن شماره تلفن اتحادیه‌ها است. البته خوب همکاری نمی‌کنند اما می‌توانید با آنها ارتباط بگیرید و درخواست کنید که داده‌های تولیدکننده‌ها، فعالان یا افراد مرتبط با این حوزه را به من بدهید.

روش های انتخاب تامین کننده

بعضی از این اطلاعات را می‌توانید در سایت‌های مرتبط با اداره صنعت و معدن (در بعضی حوزه‌ها مثل حوزه‌های معدنی، سایت‌هایی وجود دارند که لیست کامل معادن و صاحبان آن‌ها در آنجا درج شده است) یا شهرک‌های صنعتی پیدا کنید. مثلا کارخانه‌های آن شهرک روی سایت خود، یک فایل اکسل قرار داده‌اند که دانلود می‌شود و شماره تلفن‌هایی در آنها وجود دارد.

اتاق بازرگانی تهران هم داده‌ای دارد که لیست فعالان و افراد اتاق بازرگانی در آن درج شده است و تاجران مختلفی که در زمینه واردات و صادرات کالا فعالیت می‌کنند در دسته‌های مختلف وجود دارد.

اگر اسم شرکت خاصی مدنظر شما است می‌توانید از طریق اداره ثبت شرکت‌ها و یا روزنامه رسمی ایران هم پیدا کنید. می‌توانید ازطریق روزنامه رسمی شماره تلفن‌های آگهی ثبت یا تغییرات آنها را پیدا کنید. البته کمی سخت است اما باز هم می‌شود داده‌هایی به دست آورد.

غیر از اینها، می‌توانید از فایل اکسلی که ما داریم استفاده کنید. درخواست کنید تا ما بررسی کنیم که آیا تأمین‌کننده‌ای در این زمینه وجود دارد که به شما معرفی کنیم و بتوانید با او ارتباط بگیرید و کار کنید.

روش‌های پیداکردن تأمین‌کننده بسیار است. روش‌های دیگری هم وجود دارند که کمی خاص‌تر است. برای بعضی از محصولات مثل محصولات کشاورزی می‌توانید به اداره جهاد کشاورزی یا دهیاری‌ها مراجعه کنید. مثلا اگر کسی در زمینه کود، مواد شیمیایی، تجهیزات یا مواد کشاورزی کار می‌کند یا باید با کشاورزها ارتباط داشته باشد، می‌تواند ازطریق دهیارها، اداره جهاد کشاورزی و امثال این‌ها، اطلاعاتی از تأمین‌کننده‌ها و تولیدکننده‌ها به دست آورد و با آنها ارتباط بگیرد.

روش های انتخاب تامین کننده

خواه‌ ناخواه هر چه پیداکردن تأمین‌کننده سخت‌تر باشد برای شما بهتر است. چون اگر برای شما سخت باشد برای دیگران هم سخت است و وقتی شما در اینترنت حضور دارید این فرصت را پیدا می‌کنید تا بهتر بفروشید و بهتر ارتباط بگیرید و نظر مشتری‌هایتان را جلب کنید تا با شما کار کنند. درنتیجه مشتری‌ها به راحتی به تأمین‌کننده‌ها دسترسی نخواهند داشت و این مزیت رقابتی شما در عرضه اطلاعات خواهد بود. پس ناراحت نشوید از اینکه تأمین‌کننده سخت پیدا می‌شود و سعی کنید در اولین فرصت از آن استفاده کنید تا بازار بهتری داشته باشید.

امیدوارم موفق و پیروز باشید. کسانی که می‌خواهند کار خود را شروع کنند با من تماس بگیرند یا در تلگرام پیام دهند تا در اولین فرصت با هم صحبت کنیم و قدم‌های بعدی را برای شروع کارشان بردارند.

برای ارتباط و دریافت مشاوره از استاد نظام پرور می توانید با شماره ذیل تماس حاصل نمایید:

مشاور تجاری و برندسازی

فایل صوتی توضیحات استاد نظام‌پرور، مدیر توسعه کسب‌و‌کار و مشاور امور صادراتی گروه شرکت‌های آراد را می توانید در همین قسمت بشنوید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید